AnyGamble

30. 3. 2017
Zaujímavosti

10 slávnych výrokov o hazarde

Ako už určite viete, hazard sa za dlhé roky svojej existencie nevyhol ani známym ľuďom, ktorí o ňom mali čo povedať. Tento článok obsahuje 10 z tých najslávnejších hlášok o hazarde, ktoré sme pre vás vybrali. Aj napriek času, ktorý uplynul od ich vzniku, dokážu osloviť aj súčasných fanúšikov hazardných hier.

1. Radšej prejedz peniaze na stávkovanie, ako prestávkuj peniaze na jedlo.

Autor: Neznámy

Táto slovná hračka má rozhodne svoj význam aj v dnešnej dobe. Sami sa skúste spýtať ktoréhokoľvek profesionálneho hráča. Ten vám určite potvrdí, že jedným z prvých pravidiel hrania je, nepoužívať peniaze, ktoré potrebujete na zaplatenie nevyhnutných vecí, medzi ktoré jedlo rozhodne patrí.

2. Najlepším spôsobom, ako hodiť kockami, je hodiť ich ďaleko.

Autor: Neznámy

S týmto výrokom bude určite súhlasiť väčšina odporcov hazardných hier. Existuje však aj skupina ľudí, ktorí vyučujú techniky hodu kockou s tým, že by mali zvýšiť výhodu proti kasínu. Rozhodne sa to zdá byť príliš krásne a asi to nebude pravda. Pre všetkých hráčov kociek si tak naša redakcia dovolí upraviť výrok neznámeho hrdinu:

„Najlepším spôsobom, ako hodiť kockami je tak, aby nespadli zo stolu.“ – iCasina.sk

3. Človek, čo vynašiel poker, bol múdry. Človek, čo vynašiel žetóny, bol génius.

Autor: Julius Weintraub

Julius Weintraub, aka „Big Julie“ bol slávny klenotník a náruživý gambler. Jeho výrok zrejme narážal na kognitívnu disonanciu, pri ktorej je namiesto skutočných peňazí používaný substitút v podobe hracích žetónov, ktoré ľudský mozog vníma s menšou hodnotou a preto je schopný stávkovať ľahkomyseľnejšie. V skutočnosti však hracie žetóny vynašli už starovekí Rimania. Tí mali totiž zakázané hrať o peniaze, takže vymysleli náhradu, vďaka ktorej sa vyhýbali problémom.

4. Najbezpečnejším spôsobom, ako zdvojnásobiť peniaze, je zložiť ich na polovicu a skryť do vrecka.

Autor: Kin Hubbard

Celým menom Frank McKinney Hubbard bol americký komik a novinár, ktorý žil na prelome 19. a 20. storočia. Týmto výrokom dal jasne najavo, že hazardom (prípadne inou formou riskovania) sa peniaze nerozmnožia. Po technickej stránke je však nutné podotknúť, že ani vďaka preloženiu peňazí na polovicu ich nebude dvakrát toľko, ako predtým.

5. Gambler nikdy neurobí rovnakú chybu dvakrát. Je pravidlom, že ju urobí aspoň trikrát alebo viackrát.

Autor: Terrence „VP Pappy“ Murphy

Tento komentár známeho kráča mal zrejme smerovať na gamblerov začiatočníkov, ktorí pri hrách nedodržiavajú optimálnu stratégiu. Pre niektorých je však chybou už aj to, keď vstúpia do kasína.

6. Milujem blackjack, ale nie som na ňom závislý. Som závislý na sedení s ľuďmi v polkruhu.

Autor: Mitch Hedberg

Celým menom Mitchell Lee Hedger bol pomerne známym americkým stand-up komikom, ktorý sa bohužiaľ v roku 2005 predávkoval kokaínom a heroínom. Možnože, ak by ostal pri sedení pri blackjackových stoloch, by ešte dnes mohol robiť svoje vystúpenia.

7. Viete, ako spoznáte, že sú kone múdrejšie ako ľudia? Nikdy totiž nebudete počuť o koni, ktorý zbankrotoval vďaka tomu, že stávkoval na ľudí.

Autor: Will Rogers

Will Rogers bol, podobne ako Hedberg, americkým komikom. Will však žil o celé storočie skôr, keď boli práve stávky na dostihy jednými z najpopulárnejších foriem zábavy. So svojim výrokom mal pán Rogers rozhodne pravdu. Náš rozsiahly výskum na rôznych zábavných internetových stránkach neodhalil koňa, ktorý by stávkoval na ľudí. Našli sme poníka, o ktorom sa tvrdilo, že vie počítať.

8. Kasíno neporáža hráča. Iba mu dáva príležitosť, aby mohol poraziť sám seba.

Autor: Nicholas Dandolos, aka „Nick the Greek“

Nicholas Dandalos očividne vedel, o čom hovorí. Sám bol totiž na začiatku 20. storočia v kasínach legendou a vyhral taktiež veľké množstvo peňazí na dostihoch. Podľa niektorých nepotvrdených historiek dokonca hrával poker s Albertom Einsteinom. Ešte pred sklonom svojho života však padá z hviezdnych výšin an tvrdú zem a prichádza o celý svoj majetok.

9. Odíďte, kým vyhrávate, všetci najlepší gambleri to tak robia.

Autor: Baltasar Garcián y Morales

Pravda o tom, že v najlepšom je vhodné prestať, je známa už dlho. Baltasar Garcián y Morales bol totiž španielsky Jezuit a spisovateľ, ktorý žil už v 17. storočí. Do sveta, okrem výrokov o hazarde, prerazil taktiež knihami ako Príručné orákulum alebo Úvahy o prijímaní.

10. Existuje veľmi jednoduchý spôsob, ako odísť z kasína s malým bohatstvom – vstúpiť doňho s omnoho väčším.

Autor: Jack Yelton

Postava Jacka Yeltona je veľkou záhadou. Paradoxne, najznámejšou vecou, ktorú kedy urobil, bolo, že prehlásil svoj slávny výrok o hazarde.

Pripomienky (0)
Pridať komentár

Ak chcete pridať komentár, musíte byť prihlásení