AnyGamble

8/8
Časť
24. 3. 2021

Aké sú najlepšie kasíno hry pre začiatočníkov

author Luke Seidel

Hazard je svoje zjednodušené podstate o jednej veci. O pravdepodobnosti. Čím vyššia máte šancu na výhru, tým menej budete prehrávať. Viete už teda, ktoré hry ponúka najnižšie výhodu kasína?

Jednou z najdôležitejších rád, ktorú vám poradia každý profesionálny hráč, je, že základom je poznať hru, ktorú hráte od A do Z. Medzi tieto informácie úplne bezpochyby patrí tiež to, akú máte šancu na výhru a aká je celková výhoda kasína danej hry a všetkých jej stávok. Vybrali sme tak pre vás tie stávky a hry, ktoré matematicky vychádza čo najviac v prospech hráča.

Jednotlivé stávky s najvyššou pravdepodobnosťou výhry

V prvom rade sa poďme pozrieť čisto na pravdepodobnosť výhry pri jednotlivých stávok. Nebudeme tu však zohľadňovať kombinovanej stávky u rulety, kde možno pokryť celé hracie pole. V takom prípade, je totiž "Výhra" istá. Isté je však aj to, že váš bankrol s takými stávkami nijako nezmení.

U spomínané rulety ešte zostaneme a zameriame sa na jej rovnej stávky, ktoré sa na prvý pohľad zdajú ako jasný favorit. Stávky na farbu, párnu x nepárnu alebo high, low ponúka takmer 50% pravdepodobnosť výhry, čo je maximum, v ktorej môžeme dúfať.

Rovné stávky pri rulete

 • Americká - 47,37%
 • Európska - 48,65%

To sú veľmi pekná čísla. Na pôde kasín však existuje ešte výhodnejšie! Konkrétne ju nájdeme pri stole s kockami, kde je na výhru stávky Pass pravdepodobnosť 49,29%. Tieto stávky tiež ponúka jednu z najmenších výhod kasína - 1,4%.

Čisto technicky povedané možno nájsť stávku, kde máte pravdepodobnosť výhry presne 50 na 50. Niektoré výherné automaty ponúka funkciu gamble, kedy máte možnosť zdvojnásobiť výhru tým, že uhádnete, či počítať vyberie napr. Jednu sa dvoch farieb. Zaujímavé je, že hoci je funkcia gamble jedna z najvýhodnejších stávok, nemá na návratnosť automatu vplyv.

Online automaty s najvyššou návratnosťou

A práve na návratnosť sa zameriame teraz. Automaty sú zďaleka najpopulárnejšie hazardné hrou na internete aj v kamenných kasínach. Rozhodne teda stojí za to pozrieť sa, aké automaty prináša svojim výrobcom najnižšie zisky.

Top päť online výherných automatov s najvyššou návratnosťou:

 • Ugga BUGGY (Playtech) - 99,07%
 • Blood Suckers (NetEnt) - 98%
 • Rock On (Rival) - 98%
 • Cosmic Quest (Rival) - 98%
 • Break Da Bank (Microgaming) - 98%

Nejlepší automaty

Na tomto mieste je potrebné povedať, že sa jedná o veľmi vysoké čísla. Štandardne totiž online automaty ponúka návratnosť medzi 94% a 96%. Najčastejšie sa v online kasínach potom môžete stretnúť s automatom Blood Suckers od NetEnt. Niektoré podnikavejší čitateľa môže napadnúť, že práve Blood Sucker môže byť vďaka vysokej návratnosti skvelou hrou na plnenie sádzacích podmienok pre bonusy. Bohužiaľ, kasína to napadlo tiež, a preto je menovite práve tento automat z podmienok vylúčený.

Casino hry s najnižším house edge

Premýšľali ste niekedy nad tým, ktoré stávky sú pre vás tie najvýhodnejšie? Výborne, to je dobre. Čím viac hráte, tým viac musíte rozumieť kurzom jednotlivých stávok. Ak ale chcete spoznať rovno tie najvýhodnejšie, prečítajte si nasledujúce riadky.

Kasíno vám ponúka možnosť si zariskovať, ale zďaleka nie všetky hry sú pre vás tak výhodné, ako si myslíte. Ak hráte tú správnu variantu blackjacku, výhoda kasína má hodnotu 0,5 percenta. To je skvelé. Alebo môžete skúsiť proposition stávku u kociek ako trebárs Any Seven, ktorá má house edge 16,7 percenta. Jejda, tak to asi nie!

V našom prípade sa teda budeme baviť o piatich najlepších kasíno stávkach z hľadiska najnižšej house edge. Samozrejme je každá z nich samostatná a žiadna vám negarantuje výhru.

Hra Stávka House edge
Pai Gow Poker 1,46 %
Craps Pass, come 1,41 %
Craps Don't pass, don't come 1,36 %
Baccarat Na hráča 1,24 %
Baccarat Na bankéra 1,06 %
Jack or Better 0,46 %
Blackjack 0,28 %

Multiple Pass a Don‘t Pass Odds

Akonáhle vsadíte Pass alebo Don‘t pass stávku, niektoré kasína vám ponúknu možnosť multiple odds, rovnako ako sme popísali v minulom bode. Čím vyššie sú ponúkané odds, tým nižšie sú celkovo pass a Nechcem pass stávky ako kombinácia s odds. Inými slovami to znamená, že ak skombinujete svoje odds s line stávkou, celková house edge klesne.

 • Jednoduchá pass stávka: 1,41 percenta - not pass stávka: 1,36 percenta
 • Pass stávka s jednoduchými odds: 0,85 percenta - not pass s jednoduchými odds: 0,7 percenta
 • Pass stávka s double odds: 0,61 percenta - not pass s double odds: 0,47 percenta
 • Pass stávka s triple odds: 0,47 percenta - not pass s triple odds: 0,35 percenta
 • Pass stávka s 5x odds: 0,33 percenta - not pass s 5x odds: 0,23 percenta
 • Pass stávka s 10x odds: 0,18 percenta - not pass s 10x odds: 0,13 percenta

Baccarat

Baccarat patrí medzi najjednoduchšie a zároveň najvýhodnejšie hazardné hry. Keď stavíte na hráča, vystavujete sa 1,36% výhode kasína a pri stávke na bankára dokonca len 1,17%.

Blackjack

Určiť presnú hodnotu výhody kasína u blackjacku je celkom zložité, pretože u tejto obľúbenej kartovej hry sa house edge mení v závislosti na už odohraných kartách. Akonáhle sa zoznámite s pravidlami, prikročte rovno k štúdiu Základná stratégia pre blackjack. A ak si vyberiete hru s priaznivými pravidlami, môžete hrať takmer rovnocennú hru s kasínom.

Myslíte si, že pomocou blackjacku môžete poraziť kasíno? Máte pravdu. Síce asi chvíľu potrvá, než sa naučíte najlepšiu stratégiu, ale s jej pomocou môžete dokonca presunúť výhodu na vašu stranu. A to už sú veľmi výhodné podmienky.

Stávky s nulovou house edge

Hry ako také s nulovou house edge v kamenných ani online kasínach nenájdete. Niektoré stávky u vybraných hier však rovné šance ponúka. Jedná sa napríklad o pomerové stávky u kociek alebo funkcie gamble pri vybraných výherných automatov.

Pomerové stávky u kociek

Okrem základných stávok u kociek, ktoré môžete vidieť v tabuľke, možno tiež vložiť takzvané pomerové stávky. Nejedná sa už o hlavnú stávky, ale možno sa s nimi stretnúť prakticky u každého hracieho stola. Princíp je vcelku jednoduchý. K pôvodné hlavné stávke (ako napr. Nechcem come, Pass), vložíte za žetóny v povolenej výške ďalšiu stávku, ktorá bude vyplatená v prípade, že padne vybrané číslo.

Pomerové sumy a ich výplatné pomery

 • 4 alebo 10 sa vypláca 2 ku 1
 • 5 alebo 9 sa vypláca 3 ku 2
 • 6 alebo 8 sa vypláca 6 ku 5

Tieto stávky však môžu mať pre hráčov v niektorých kasínach nevýhodu. Ak totiž kasíno ponúka hráčom doplnkové služby ku hraniu (občerstvenie a pod.) Za položené stávky, nepočíta tieto pomerové stávky do vášho sádzacieho priemeru. To je spôsobené práve tým, že z nich v dlhodobom hľadisku na nich nemajú žiadny zisk.

Funkcia Gamble u automatov a video pokeru

Ďalším veľmi vzácnym typom stávok, kedy je výhoda kasína rovná nule, je funkcia "Gamble", s ktorou sa možno stretnúť u elektronickej podoby niektorých klasických ovocných automatov. Tu je princíp veľmi jednoduchý. Po každej výhre vám slot ponúkne možnosť zdvojnásobiť vyhranú sumu tak, správne uhádnete jednu z dvoch možností.

Najčastejšie sa možno stretnúť s tým, že je hráčovi zobrazený balíček kariet a dve tlačidlá s čiernou a červenou. Po od kliknutí vybrané farby sa zobrazí karta s balíčka. Ak ste trafili správne, vyhrávate, ak nie tak prichádzate o stávku a vraciate sa späť k obrazovke s valcami. Niektoré nové automaty už nepoužívajú balíček kariet, ale namiesto toho napríklad hod mincí alebo čokoľvek iného. Princíp je však všade rovnaký. Máte na výber dve možnosti, a ak sa trafíte, vyhrávate dvojnásobok.

Často automaty ponúka túto funkciu s rôznymi obmedzeniami. Napríklad, že nie je možné zdvojnásobiť výhry nad určitý limit. Tieto informácie sa vždy dozviete vo výplatnej tabuľke u automatu. Niektoré nové automaty tiež ponúka, že si sami hráči môžu koľko z výhry do stávky gamble vloží.

Kedy hrať a kedy nehrať funkciu gamble

Všeobecne možno povedať, že je lepšie skúšať gamble u automatov s nižšou volatilitou, pri ktorých sú výhry menšie a o dosť častejšie. Nezabudnite totiž, že hoci sa pomerovo jedná o rovnú stávku, znižuje o polovicu šancu na akúkoľvek výhru.

Rozhodne sa tiež neoplatí využívať funkcie gamble pokiaľ práve plníte sádzacie požiadavky pretočenia niektorého zo vstupných alebo iných bonusov poskytovaných kasínom. Niektoré online kasína totiž do všeobecných podmienok plnenia bonusov uvádza maximálnu možnú stávku, akú je možné na automatoch alebo iných hrách uskutočniť bez toho, aby sa jednalo o porušenie týchto podmienok.

Hoci to totiž na prvý pohľad nemusí byť úplne jasné, využitie funkcie gamble totiž kasíno považuje za regulárnu stávku a keďže už násobíte výhry, takmer každý pokus o zdvojnásobenie bude mať za následok prekročenie limitu, ktorý často nastavený na veľmi nízku hranicu. Vystavujete sa tak riziku, že vám kasíno neuzná výhry, ktoré vznikli pred dokončenie sádzacích podmienok u bonusu.

Hry s výhodou na strane hráča

Pomaly sa z hier, kde je hlavným hercom predovšetkým náhoda, presunieme k hrám, kde vám vedomosti a skúsenosti pomôžu prekabátiť kasíno. Áno, u týchto hier totiž môžete, za istých podmienok, získať nad kasínom matematickú výhodu.

Plná výplata u Dueces Wild

Malú, ale predsa výhodu môžete získať u video pokeru Deuces Wild. K tomu však musíte splniť dva predpoklady.

 • Musíte poznať a držať sa optimálna stratégia pre Deuces Wild
 • Musí ísť o typ hry Deuces Wild s názvom Full Pay.

Ak splníte obe podmienky, teoretická návratnosť dosiahne na 100,76%. Verte alebo nie, ale tento video poker v skutočnosti ponúka výhodu hráči. Túto hru nájdete takmer v každom kasíne a výplatné tabuľka bude nasledujúce:

 • Natural royal flush: 800
 • Four Deuces: 200
 • Wild royal flush: 25
 • Five of a kind: 15
 • Straight flush: 9
 • Four of a kind: 5
 • Full house: 3
 • Flush: 2
 • Straight: 2
 • Three of a kind: 1

Počítanie kariet u blackjacku

Druhá hra, v ktorej môžete vďaka svojmu umu získať výhodu nad kasínom, vás už iste napadla. Je ňou Blackjack. Vypočítať house edge u blackjacku je pomerne komplikovaná vec. Jej výška sa totiž mení v závislosti na pravidlách a množstve odohraných kariet. Všeobecne sa však udáva niekde medzi 0,5% až 1%. Opäť za použitia optimálna stratégia.

Vďaka technikám počítanie kariet a zmenám stávky je však možné výhodu kasína preklopiť na výhodu hráča. Konkrétne ide teda o to, koľko sa nachádza v balíčku 10 kariet. To nám hovorí takzvaný pravý počet, ktorý si card Counter priebežne vedú. Čím je počet vyšší, tým je viac 10 kariet v balíčku a tým je lepšia situácia pre hráčov.

Výhoda hráčov v závislosti na pravom počtu

Pravý počet Výhoda hráča
-1 a menej -1 a menej %
0 -0,5 %
1 0 %
2 0,5 %
3 1 %
4 1,5 %
5 2 %
6 2,5 %
7 3 %

Počítanie kariet je zručnosť, ktorá vyžaduje nutnú dávku trpezlivosti a usilovnosť. Pripravili sme pre vás pravidelný seriál, kde sa zdarma môžete dozvedieť, všetko o technikách počítanie kariet a ako sa ich naučiť, pozri >> Škola počítanie kariet

Pripomienky (0)
Pridať komentár

Ak chcete pridať komentár, musíte byť prihlásení