AnyGamble

25. 5. 2021
Výherné automaty

15 vecí, ktoré ste nevedeli o výherných automatoch

Výherné automaty sú najpopulárnejšie hazardné hrou a tiež hlavným príjmom väčšiny kasín. Úplne tradične je viac ako polovica hracej plochy zaplnená sloty, ktoré generujú kasínam v niektorých prípadoch až 80% z nezdaneného zisku.

Rovnako ako všade vo svete, kde je hazard legálný, sú výherné automaty najčastejšie hranou hazardné hrou. Narazíte na ne prakticky všade; v herniach, krčmách a niekedy aj v reštauráciách. Pretože sa jedná o tak populárne hru, koluje medzi hráčmi celý rad mýtov o automatoch. Pravda však môže byť často oveľa zaujímavejšie ako nepodložené fakty. Rozhodli sme sa vám preto pripraviť 15 zaujímavosti, ktorá možno o automatoch ani neviete:

 1. Len v severnej Amerike možno nájsť viac ako 600 000 automatov. Najviac ich je pritom sústredených v Las Vegas, kde ich jeden na každých 8 obyvateľov.
 2. Štát s najväčším počtom automatov na svete však nie je USA, ale Japonsko. Na jeho území sa ich nachádza viac ako 27 miliónov.
 3. Historicky najväčšia automat na svete sa volať Super Big Bertha a meral viac ako 2 a pol metra na výšku. Pre človeka bolo fyzicky nemožné zatiahnuť za páku, a preto bol automat poháňaný motorom s výkonom päť koní. Bolo možné na ňom hrať za dolár a päťdesiat centov a ponúkal miliónový jackpot, ktorý ale nebolo takmer možné vyhrať. S 28 symboly v 8 radoch bola šanca na výhru jackpotu 25,6 miliárd ku jednej.
 4. Prvý mechanický výherný automat, ktorý vyplácal mince bol zostavený v roku 1887 na území USA nemeckým automechanikom Charlesom Fey. Automat mal 3 valce
 5. Jeden človek držal rekord výhry jackpotu na automatoch po neuveriteľných 27 rokov, keď trafil jednodolarovú progresívny jackpot a inkasoval celkovo $ 65 093. Jeho rekord bol prekonaný až v roku 2001.
 6. Najvyššia jackpot na automate v histórii vyhral 21. marca 2003 26-ročný softvérový inžinier z Los Angeles. Vtedy sa mu podarilo vybrať z Megabucks automatu neuveriteľných $ 39,7 miliónov, teda takmer miliardu korún.
 7. Hracie automaty nemajú žiadnu pamäť a tak je každé kolo nezávislé na kolu predchádzajúcom, rovnako ako je tomu napríklad u hode mincí. Predpoklad, že automat, na ktorom práve padol jackpot, ďalší jackpot dá až za dlhú dobu, je jednoducho povera.
 8. Existujú dva typy jackpotov - Flat Top a progresívne. U Flat Top jackpotu je maximálna výhra limitovaná nastavením. U progresívnych jackpotov maximálna výhra rastie s počtom hráčov, kým niekto jackpot nevyberie.
 9. Keď automaty začínali byť v Amerike naozaj populárne, štát tento spôsob hazardné hry sprvu zakázal. Operátori automatov potom začali vyrábať automaty, ktoré nevydávali peniaze, ale napríklad cigarety alebo sladkosti, ktoré mohol hráč následne vymeniť na bare za peniaze.
 10. Výplatný pomer (payouts) u automatov nie sú ovplyvnené tým, či je deň alebo noc, ako tomu niektorí hráči veria.
 11. Ohľadom mechanických automatov koluje povera, že výsledok hry môže ovplyvniť teplota mince. Toto však nie je pravda.
 12. Generátor náhodných čísel, ktorý je inštalovaný do automatu pracuje aj keď na automate zrovna nikto nehrá.
 13. Priemerná váha mechanického automatu je 127 Kg a je zložený z viac ako 1 200 individuálnych častí.
 14. Vyššie payouts u automatov neurčuje naprogramovanie generátora náhodných čísel, ale počet symbolov na valcoch, počet výherných línií a pay table.
 15. Land-based sloty v jednotlivých štátoch USA danej zákonné minimum pre payouts. Štát Nevada má jedno z najnižších v celej Amerike (75%).
Pripomienky (0)
Pridať komentár

Ak chcete pridať komentár, musíte byť prihlásení