AnyGamble

2. 6. 2022
Zaujímavosti

5 najlepších európskych kasíno rezortov

Kasína nie sú len pre hazardné hráčov. Sú to luxusné miesta, kde sa o vás stará pozorný personál a vy sa cítite ako nejaká VIP celebrita. Súčasťou takýchto komplexov je okrem kasína tiež rad reštaurácií, obchodov a butikov, športovísk a samozrejme zábavný program.

Monte Carlo Casino (Monaco)

Ak sa povie kasíno, asi každého človeka na svete napadne ako prvé Monte Carlo. To je tiež synonymum pre hazard, luxus a oslnivú krásu. Pôvodné kasíno bolo otvorené už v roku 1863. O pätnásť rokov neskôr prešla budova kompletnou rekonštrukciou, dostala novú fasádu, ktorá jej dala osobité čaro a krásu celého objektu doplnila aj nová predná záhrada.

Kasíno si tiež zahralo hlavnú úlohu v niekoľkých hollywoodskych filmoch (napríklad Dannyho parťáci či Vymedzený čas) a okrem toho sa stalo inšpiráciou pre fiktívne rezort "Royale-Les-Euax", čo je kasíno rezort vo Flemingovej kasíno Royal.

V tesnej blízkosti kasína sa nachádza Hôtel de Paris. Pre milovníkov dobrého jedla a gurmánov je tu pripravená reštaurácia Le Louis XV, ktorá sa nachádza tiež v komplexe kasína. Tento podnik má tri michelinské hviezdy, čo je najvyššie hodnotenie, aké môže podnik mať. Šéfuje mu druhá najväčšia star v gastro priemysle, kuchár ocenený 21 michelinskými hviezdami, Alain Ducasse. Ak chcete zažiť ten najlepší kulinársky zážitok, vydajte sa do Monte Carla.

Monako je synonymom bohatstva a slávnych celebrít, organizuje sa tu aj Veľká cena F1 a nachádza sa tu jedno z najluxusnejších prístavísk na celom svete. Pokiaľ teda ide o kultúrne vyžitie a zábavu, nemusíte sa vôbec báť, že by ste sa snáď mali nudiť.

Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Monte Carle a Monaku, môžete sa tešiť na veľa skvelých zážitkov.

Lopesan Costa Meloneras (Španielsko)

V poslednej dobe zbiera svetové ocenenia za najlepšiu európsku kasíno destináciu práve kasíno Lopesan Costa Meloneras. Tento rezort sa nachádza na španielskom ostrove Gran Canaria a návštevníkom tak ponúka veľmi príjemné teploty po celý rok. Je to ideálna destinácia pre milovníkov tepla a piesočných pláží.

V rezorte ale nájdete okrem kasína, ktoré rozhodne patria medzi špičku v Európe, tiež dve golfové ihriská, Lopesan Maloneras a Maspalomas. Obidve sú veľmi dobre hodnotená, patrí vo svete golfu medzi tie najlepšie a medzi hráčmi sú veľa obľúbená.

Priezračne modré bazény lákajú rovnako ako azúrový Atlantik, ktorý je len kúsok od kasína. Okrem toho v areáli nájdete aj kino, nočný klub, posilňovňu, knižnicu ale aj nudistické solárium a terasu. Ako sami vidíte, ponuka je naozaj pestrá.

Kasíno Baden-Baden (Nemecko)

Do podvedomia širšej verejnosti sa dostalo aj vďaka tomu, že ho navštívilo počas Majstrovstiev sveta vo futbale 2006, ktoré sa konalo v Nemecku, niekoľko futbalistov a takmer celé mužstvo Anglicka. Avšak, to je asi tak všetko, čo vieme, pretože kasíno Baden-Baden sa nachádza na pozemku, ktorý vlastní šľachta, takže ide o veľmi dobre stráženej miesto.

História toho podniku sa datuje až na začiatok 19. storočia, takže kasíno Baden-Baden je vlastne starší ako preslávené kasíno v Monte Carle. Ale i kasíno Baden-Baden má povesť exkluzívneho miesta, rovnako Monaco.

Kasíno vám dá naozaj možnosť si vychutnať históriu na vlastnej koži. Steny sú pokryté extravagantnými maľbami a stoly a stoličky sú z toho najlepšieho dreva. Toto kasíno je naozaj veľmi okázalé a luxus cítite na každom kroku. Okrem toho si budete pripadať, akoby ste sa vrátili o 150 rokov späť.

V meste ale nenájdete len kasíno. Baden-Baden sú tiež preslávené minerálne kúpele, takže môžete spojiť príjemné s užitočným. Verte, že tak dokonalé skĺbenie histórie, luxusného kasína a krásneho mesta nikde inde nenájdete.

Kasíno St. Moritz (Švajčiarsko)

Nachádza sa v údolí Engadin vo švajčiarskych Alpách a vďaka tomu ide o jedno z kasín s najmalebnejším panoramatickým výhľadom, ktoré na svete nájdete. Navyše ide o živé a nádherné kasíno, ktoré je vždy plné. A to ako turistov, tak miestnych obyvateľov.

Pre úplnú väčšinu kasín sú najlepšie dobou letné mesiace, kasíno vo Svätom Moritzi vsádza na zimu. Je to jasné. Nachádza sa totiž v jednom z najznámejších lyžiarskych stredísk. Je teda jasné, že ho navštevujú prevažne milovníci lyžovania. Dokonale upravené zjazdovky a viac ako 200 kilometrov bežeckých tratí je ozajstný raj pre lyžiarov. Okrem toho si môžete vyskúšať snowkiting pri jazere Silvaplana alebo sa preletieť rogalom nad plošinou Engadin. V lete je to skvelé miesto pre pešiu turistiku a cyklistiku.

Svätý Moritz ponúka dokonalé spojenie športu a čarovného prostredia, čo z neho robí naozaj unikátny destináciu pre dovolenku. Po náročnom dni na zjazdovke alebo na výletu vám určite párty v kasíne príde vhod.

Westin Dragonara (Malta)

Mnoho z vás by asi u spojenie dovolenky a kasína Maltu netipoval, ale aj tento malý ostrovček nám má čo ponúknuť. Je to kasíno Westin Dragonara.

Kasíno je naozaj veľkolepé. Nachádza sa totiž v pobrežnom paláci markíze Scicluna z 19. storočia, ktorý ponúka úžasný výhľad na Stredozemné more. Kasíno bolo pôvodne otvorené v roku 1964, ale v roku 2010 prešlo kompletnou renováciou. Hráčom teda ponúka históriu v modernom poňatí. Ako bonus je tu podávané občerstvenie zdarma pre všetkých hráčov.

Hotel je naozaj na špičkovej úrovni a päť hviezdičiek si rozhodne zaslúži. Niektoré drahšie izby majú dokonca sluhu. Hotel má vlastné pláže a terasy s výhľadom na majestátne more, takže to je naozaj skvelá voľba na letnú dovolenku. Navyše miestna mora je tiež veľmi obľúbené medzi potápačmi. A to ako skúsenými, tak začiatočníkov.

Pripomienky (0)
Pridať komentár

Ak chcete pridať komentár, musíte byť prihlásení