AnyGamble

23. 8. 2021
Zaujímavosti

5 najšialenejších prehier v histórii

Prehru v hrách zažil snáď každý z nás. Niekedy to je poriadkov stoviek alebo tisícok, niekedy aj viac. Myslíte si, že ste prehráli veľa? Prečítajte si príbehy týchto piatich ľudí a zistíte, že aj vaše najnešťastnejšie séria nebola vlastne tak strašná.

Miliónové výhry v hazardných hrať nie sú v dnešnej dobe nijako zvláštne. Výhru progresívneho jackpotu na online automatoch môžete nájsť v správach čo mesiac. A to ani nehovorím o profesionálnych hráčoch pokri alebo blackjacku, ktorí s šesťmiestnymi číslami operujú prakticky na dennej báze. O tých menej šťastných sa ale príliš nehovorí. Až do teraz.

5. miesto - Steve Richard, 30 0000 Ł

Steve Richards bol 56 ročný dodávateľ stavebného materiálu so zaujatím pre hazard. Podľa jeho slov nebol na hranie závislý a sadil len tak párkrát týždenne na šport. Do onoho nešťastného dňa Steve sadil iba malé sumy a mal pár menších výhier a prehier.

Jedného dňa však po stávke £ 10 vyhral stávku s kurzom 3 861/1, kedy sa mu podarilo uhádnuť výsledok 12 rôznych rugbyových zápasov a odniesol si tak £ 38 970. Podľa hesla peniaze sa musia otáčať, o týždeň neskôr vsadil £ 30 000 na Wales proti Austrálii. Austrália vtedy vyhrala a Steve odišiel o milión korún chudobnejší.

4. miesto - Mark Johnston, 500 000 $

Kasína v Las Vegas sú notoricky známe tým, že niektorým ich najvýznamnejším hráčom nalievajú zadarmo alkoholické drinky. Hráči sa potom cíti uvoľnene a opileckej sebavedomie im dovoľuje prehrať viac než by chceli. Viac ako chcel, prehral tiež vo februári 2014 podnikateľ Mark Johnston.

Mark navštívil hlavné mesto hazardu so svojou priateľkou počas Super Bowlu. A toto bol rozhodne najhorší nápad v jeho živote. Za víkend tam totiž prehral v blackjacku a v pai gow $ 500 000. Celý prípad má ešte súdnu dohru. Johnston tvrdí, že v čase, keď sumu prehrál, bol tak opitý, že nevidel na karty. Podľa jeho slov mu aj napriek tomu kasíno ďalej zadarmo nalievalo drinky.

Podľa nevadských zákonov majú totiž kasína zo zákona povinnosť zabrániť očividne opitým v hraní hazardných hier. Kasíno sa bráni tým, že žaloba je len trik ako sa vyhnúť plateniu a na dlhu trvá.

3. miesto - Bruno Venturi, £ 650 000

Hoci Bruno neprehral peniaze v tradičnom slova zmysle, ale o milióny prišiel. Všetko začalo, keď sa mu podarilo v online kasíne z pôvodnej stávky £ 17 vyhrať £ 650 000. Výhru si ale nikdy neužil. Kasíno mu peniaze odmietlo vydať, potom čo analyzovali jeho hru a zistili, že vďaka softvérovej chybe sa Brunovi strhávala iba každá 6 stávka.

Súd dal potom online kasíne za pravdu a rodák z Talianska Bruno Venturi o bohatstvo prišiel. Keď sa ho neskôr novinári pýtali, prečo vôbec prestal hrať, keď sa mu tak darilo, povedal: "Uvedomil som si, koľko som vyhral a zároveň mi došlo, že musím prestať. Nechcel som ďalej pokúšať šťastie ... Som iba človek ".

Po oprave chyby v hre, pracovníci kasína spätne analyzovali jeho hru a došli k záveru, že keby Bruno hral bez výhody, bol by £ 60 000 v mínuse.

2. miesto - Terrance Watanabe, 127 miliónov $

Terrance Watanabe je podnikateľ, ktorý zdedil menšie bohatstvo po svojom otcovi. Pôsobí tiež generálny riaditeľ spoločnosti Oriental Treding Company, ktorú založil jeho otec v 30. rokoch minulého storočia. Terrance však nie je svetovo známy pre svoje podnikateľské úspechy. Do septembra reflektorov sa dostal po tom, čo za jeden rok prehral v Las Vegas takmer 127 miliónov dolára, teda viac ako 3 miliardy korún.

Ide tak o jedného z najznámejších high rollerov v Las Vegas. Podľa zamestnancov kasína bol Terrance schopný sedieť pri hracom aj 24 hodín v kuse a prehrať viac ako 5 miliónov dolárov za jeden deň. Ako jednému z vážených klientov kasína mu bolo napríklad dovolené hrať s tromi hands pod.

Wanabe drvivú väčšinu dlhu kasíne splatiť. Odmieta však uhradiť posledných 14,7 miliónov dolára, ktoré získal ako úver od kasína. Podľa neho mu zamestnanci kasína schválne nalievali alkohol a dávali prášky proti bolesti, aby mohol pokračovať v hraní.

Kasíno rovnako ako v prípade Marka Johnstna vinu odmieta a požaduje dlh uhradiť. Nikto ho vraj nenútil alkohol piť. Watanabe už mal pritom ako alkoholik a závislý hráč do niekoľkých kasín vstup zakázaný.

V súčasnosti už známy high roller nehrá. V roku 2008 podstúpil liečbu a ako vyliečený sa do víru kasína už nevrátil.

1. Miesto Harry Kakavas, $ 1,5 miliardy

Zrejme najväčší gambler a smoliar aký kedy zatiaľ chodil po povrchu zeme. Austrálčan Harry Kakavas bol spočiatku jeden z najlepších realitných maklérov, ktorý zarobil milióny predajom pozemkov na Zlatom pobreží. Všetky jeho úspechy sú zrnom piesku na pláži jeho najväčší prehry. Za 14 mesiacov sa mu podarilo prehrať $ 1,5 miliardy.

Podľa zamestnancov kasína raz prehral za päť a pol hodiny 168 miliónov dolárov, keď stavila $ 300 000 na hand. Ďalší z jeho rekordov je prehra $ 2,3 milióna za 28 minút.

Rovnako ako väčšina high rollerov sa snažil Harry Kakavas neskôr brániť na súde s tým, že bol závislý gambler a nemohol tak kontrolovať svoje činy o čom vraj kasíno vedelo a aj napriek tomu ho doslova nalákali. Od kasína mal údajne dostať ubytovanie a stravovanie zdarma, k dispozícii mal tiež mať limuzínu a vlastný tryskáč, ktorý s ním lietal po austrálskom pobreží.

Harryho Kakavase možno ale len však len ťažko považovať za nevinnú obeť. V deväťdesiatych rokoch bol niekoľkokrát súdený za závažnú trestnú činnosť vrátane sprenevery takmer 300 000 dolárov a dokonca ozbrojeného prepadnutia. V súčasnosti dlhuje tiež Harry milióny bankám, právnikom a priateľom peniaze, ktoré v minulosti prehral v kasíne.

Súdny pri s kasínom Crown v Melbourne sa mu vyhrať nepodarilo. A Kakavas tak musia všetky dlhy voči kasíne uhradiť.

A ako ste na tom s vašimi prehrami alebo výhrami vy? Pochváľte sa v komentároch svojimi top momenty.

Pripomienky (0)
Pridať komentár

Ak chcete pridať komentár, musíte byť prihlásení