AnyGamble

16. 11. 2021
Výherné automaty

6 najbežnejších typov progresívnych jackpotov

Prevažná väčšina hráčov hrá v kasínach progresívne výherné automaty. Dôvod je veľmi jednoduchý. Progresívne hracie automaty ponúkajú možnosť vyhrať jackpot, ktorý vám zmení život. Tieto obrovské výhry priťahujú najväčšie percento hráčov.

V súčasnosti nájdete desiatky kasín, ktoré ponúknu jackpoty vo výške miliónov. A to už stojí za to. Samozrejme, nie každé kasíno a nie každý výherný automat ponúka také vysoké jackpoty. Dnes si popíšeme niekoľko progresívnych jackpotov, s ktorými sa môžete stretnúť. Pozrime sa na tie najobľúbenejšie.

1. Jackpoty vedľajších stávok

Ak ste vo svojom obľúbenom kasíne trafili niekoľkomiliónový jackpot, s najväčšou pravdepodobnosťou bude spojený s nejakou vedľajšou stávkou. Vďaka tejto stávke získate viac peňazí ako v klasickej hre. A ak sa rozhodnete investovať o jeden dolár viac za každé ďalšie zatočenie, máte šancu trafiť progresívny jackpot.

Ak vedľajšiu stávku nevyužijete, stavíte sumu ako v klasickej hre, ale budete mať šancu trafiť len klasickú výhru na automatoch. Progresívny jackpot nikdy nedosiahnete.

2. Prepojené jackpoty

Ako naznačuje názov tohto odseku, tieto jackpoty sú prepojené medzi niekoľkými rôznymi hrami alebo medzi rovnakými hrami vo viacerých kasínach. V tomto prípade máte šancu na jackpot pri každej stávke, ktorá spĺňa minimálne požiadavky.

Tento typ jackpotu zvyčajne nájdete v online kasínach, ktoré sú navzájom prepojené, pretože využívajú služby rovnakého poskytovateľa softvéru. Zaujímavá je skutočnosť, že každé kasíno môže mať vlastné požiadavky na minimálnu kvalifikačnú stávku. V jednom z nich musíte staviť vedľajšiu stávku, o ktorej sme hovorili v predchádzajúcom odseku, zatiaľ čo v ďalšom sa kvalifikujete na progresívny jackpot s maximálnou stávkou.

3. Prepojené jackpoty v rámci jedného kasína

Ďalší druh progresívneho jackpotu je veľmi podobný predchádzajúcemu, s tým rozdielom, že sa ponúka pre prepojené hry v rámci jedného kasína. V tomto prípade sú však rôzne hry navzájom prepojené.

Nezáleží na tom, či hráte svoj obľúbený výherný automat Marvel, alebo niektorú z neznačkových hier. Dôležité je len to, že vami vybraná hra je prepojená s progresívnym jackpotom kasína. Okrem toho presne viete, kto a koľko vyhral. Tieto hodnoty vidíte priamo pri hraní svojej hry. Máte tak dokonalý prehľad o aktuálnom jackpote.

4. Klasický progresívny jackpot

Nie všetky progresívne jackpoty musia byť spojené s viacerými hrami naraz. Klasický jackpot je k dispozícii pre jednu jedinú hru a môžete ho získať, len ak stavíte maximálnu stávku.

Ak je teda maximálna stávka 5 €, budete ho môcť dosiahnuť len pri tejto stávke. Ak na jedno roztočenie stavíte len 1 €, nikdy ho nevyhráte. Nemajte však obavy, nie každá hra má maximálnu stávku v tejto výške. Stačí trochu pátrať a vybrať si hru s prijateľnejšími stávkami. Progresívny jackpot môžete dosiahnuť už za 1 €.

5. Náhodný jackpot

Nemáte dostatočný bankroll na maximálne stávky? Nevadí, potom si vyberte hru, ktorá ponúka náhodný progresívny jackpot. Tento typ jackpotu je veľmi vhodný pre hráčov, ktorí hrajú za menšie alebo dokonca minimálne stávky.

Predpokladajme, že si vyberiete výherný automat s nominálnou hodnotou od 1 € do 5 €. V takom prípade máte šancu trafiť jackpot aj s minimálnou stávkou 1 €. A to je najväčšia výhoda takéhoto jackpotu. Nemusíte mať vysoký bankroll a stále máte šancu vyhrať skvelú cenu.

6. Jackpoty s výplatnými líniami

Posledným druhom progresívneho jackpotu je jackpot výherných línií. Ani v tomto prípade nie je veľkosť stávky dôležitá. Napriek tomu musíte vždy hrať s určitým počtom výherných línií. Napríklad pri niektorých hrách musíte hrať minimálne s dvadsiatimi hernými líniami, čo znamená, že každé roztočenie, ktoré má viac ako dvadsať výherných línií, môže byť výherné.

Ak však budeme hrať na tomto type hracieho automatu na štvrtinu, dostaneme sa na celkovú stávku 5 €, čo väčšine hráčov stačí. Ako vidíte, tento typ jackpotu rozhodne nepatrí medzi najlacnejšie.

Pripomienky (0)
Pridať komentár

Ak chcete pridať komentár, musíte byť prihlásení