AnyGamble

2. 9. 2021
Zaujímavosti

Aké je to byť dealerom blackjacku v USA

Dealeri sú nepostrádateľnou súčasťou kasínového blackjacku. Hoci sú hráči striedavo milovaní a nenávidení, bez dílerov by sa blackjack nehral. Byť platený za rozdávanie kariet môže vyzerať ako dobrá práca, ale ako to vyzerá v zákulisí? Z nášho článku si môžete urobiť obrázok, aké to je byť dealerom v jednom z amerických kasín.

Život dealerky blackjacku

Dealerky z jedného amerického kasína bola ochotná sa s nami podeliť o podrobnosti z jej blackjackové kariéry. Nemôžeme použiť jej reálne meno, tak jej budeme hovoriť treba Sandra.

Sandra dealuje blackjack v kasíne Horseshoe v Bossier City, Lousiane. Kasíno je situované vedľa rieky Red River a patrí k popredným kasínam na juhu USA. Zamestnáva len najschopnejší dealerov a personál. Sandra tu nastúpila ako skúsená dealerky s niekoľkými rokmi praxe a obsluhuje tu blackjackové stoly takmer 12 rokov. Vďaka jej skúsenostiam je zaraďovaná na najrušnejšie smeny. Pracuje hlavne v noci a cez víkendy.

Keď príde do práce, musí prejsť do zóny pre zamestnancov, kde sú uschované jej osobné veci počas smeny. Kabelka, ktorú nosia do práce je z priehľadného plastu, aby každý mohol vidieť čo je vnútri. Keď prejde cez ochranku, odloží si osobné veci a prezlečie sa do uniformy, ktorú musí mať na sebe pri dealování blackjacku. Uniforma je pre všetkých zamestnancov povinné a slúži k dôležitému účelu. Personálu ochranky umožňuje na monitoroch kamerového systému ju okamžite identifikovať ako dealerky blackjacku. Akonáhle má na sebe uniformu, pridá sa k ostatným dealerom, ktorí robia na jej smene, a sú na meeting s vedúcim smeny.

Na tomto meetingu sú všetci informovaní o dôležitých detailoch týkajúcich sa ich smeny. Je im určený stôl, kde budú začínať smenu a ďalšie podrobnosti. Po skončení ide každý dealer k stolu, kde má začínať svoju smenu.

Horseshoe kasíno v Bossier City

Sandra vyhľadá svoj stôl a stúpne si za dealera, ktorý ho obsluhuje. Poklepaním na rameno ho upozorní, že mu skončila smena a prevezme zodpovednosť za stôl. S tlesknutím rukou na ukážku, že v nich nič nemá, začne rozdávať ďalšie kolo kariet. Po ďalších 8 - 12 hodín bude rozdávať karty stále sa meniace skupine blackjackových hráčov. Bude to mix hlasných hráčov, tichých hráčov, príjemných a nepríjemných hráčov. Počas toho všetkého sa bude Sandra usmievať a zaisťovať, aby hra hladko ubiehala.

Často ju bolia nohy zo státia na jednom mieste. Je na druhom konci slovného urážanie, keď hráči prehrávajú a je vychvaľovaná, keď sa im darí. Verte alebo nie, Sandra dúfa, že vyhrajú. Keď hráči vyhrávajú, dávajú DYSK dílerom. DYSK sú veľkou časťou Sandrine výplaty. Raz za hodinu je premiestnená k inému blackjackovému stolu a po pár hodinách dostane prestávku. Táto rutina pokračuje až do doby než na svojom ramene ucíti ľahké poklepanie, značiaci koniec smeny.

Sandra vezme svoj "take box", čo je krabička obsahujúca jej DYSK a opustí stôl. Akonáhle dokončí papierovanie a všetko je schválené vedúcim smeny, vymení žetóny, ktoré dostala od hráčov za hotovosť. Potom sa prezlečie späť do civilných vecí a diskrétne opustí kasíno v sprievode niekoho z ochranky, ktorý ju kvôli bezpečnosti odprevadí až k zaparkovanému autu. Sandra sa vráti domov, unavená, ale spokojná z peňazí, ktoré zarobila. Zajtra začína všetko nanovo.

Sandrin príbeh, s niekoľkými výnimkami reprezentuje život blackjackového dealera kdekoľvek na svete. Práca dealera je únavná a často nevďačná. Mnohí z nich ju robia, pretože ju majú jednoducho radi a zarobia slušné peniaze.

Ako sa stať dealerom blackjacku

Než sa stanete dealerom, musíte prejsť tréningom, počas ktorého sa naučíte všetko, čo musíte vedieť. Noví díleri sa naučí pravidlá, organizačnú štruktúru a ako spoznať hráča, čo počítajú karty. Dealerom sa môžete stať dvoma spôsobmi. Buď vás to naučí priamo kasíno, alebo absolvujete krupiérskou školu. Škola príde celkom draho, ale ak chcete robiť dealerskú kariéru, tak je to nevyhnutnosť. Kasína nepriberá dílermi bez tréningu aspon v jednej z kasínových hier.

V krupiérské škole sa záujemcovia učia blackjack a iné hry v učebniach. Za jednu hru zaplatí priemerne okolo $ 800. Z dlhodobého hľadiska je lepšie sa naučiť viac kasínových hier, pretože kasína radšej naberajú ľudí, ktorí sú všestrannejšie.

Krupiérská škola tiež pomáha svojim absolventom s uplatnením. Veľké kasína v USA však čerstvej uchádzača bez praxe neberú, takže všetci väčšinou začínajú v malých zastrčených kasínach, kde sú zle platení. Ak sa chcete stať dealerom, musíte mať čistý trestný register a zariadiť si licenciu, ktorú je potrebné každý rok obnovovať a platia len pre štát, kde bola vydaná.

Ako sú dealeri blackjacku platení

Väčšina kasín platí svojim dílerom minimálny plat a zvyšok majú z dýšek. Blackjack díleri si na dýškách zarobia viac peňazí, než zo základného platu. Vo väčšine kasín sú DYSK spočítané a rovnomerne rozdeľované medzi všetky dealermi danej smeny.

Po trojmesačnej skúšobnej lehote dostanú díleri vo väčších kasínach ďalšie benefity ako zdravotné poistenie a nejaký typ odmeňovania na základe profitu kasína. V dlhodobom horizonte zarábajú díleri priemerne okolo $ 75 000 za rok pred zdanením. Ak dealer pracuje vo väčšom kasíne a je schopný obsluhovať viac hier, môže si zarobiť aj napriek $ 100 000 ročne. Navyše čím viac hodín je dealer ochotný pracovať, tým viac si zarobí.

Nevýhody zamestnanie blackjackového dealera

Dealování blackjacku môže vyzerať ako atraktívne práce. Môže to byť zábavné, ale práca dealera má aj niekoľko nevýhod.

Mnoho hráčov pri stole fajčí a díleri často stoja hodiny v dymovom opare. Títo hráči neberú ohľady na ostatných nefajčiarov a vyfukujú dym na všetky ostatné pri stole. Mnoho hráčov je vyložene drzých. Zo všetkého čo sa im pri stole prihodí, viní dealera. Keď prehrajú, viní dealera. Keď ju hosteska zabudne doniesť drink každých 10 minút, môže za to dealer. Keď nevie, ako majú správne hrať hru, je to zase na dealerovi.

Dealerky sú navyše terčom sexuálnych návrhov mužského osadenstva. V niektorých kasínach sú dealerky oblečené len do spodnej bielizne, čo danú vec ešte zhoršuje.

Práca dealera má svoje pre i proti. Tí, ktorí sa stanú dealerov a majú radi svoju prácu, si vedú veľmi dobre. Úspešný dealer je človek, ktorý má rád danú hru a rád jedná s ľuďmi. Takí blackjack dealeri majú dlhú a výnosnú kariéru.

Pripomienky (0)
Pridať komentár

Ak chcete pridať komentár, musíte byť prihlásení