AnyGamble

28. 6. 2021
Zaujímavosti

Bláznivé historky z prostredia kasín

Počas dlhých hodín strávených v kasíne sa môže prihodiť naozaj čokoľvek. V hazardných hrách sa všetko točí okolo pravdepodobnosti a niekedy sa stane niečo, čo je naozaj nepravdepodobné. Pripravili sme pre Vás zopár iba ťažko uveriteľných príbehov, ktoré Vás rozhodne pobavia.

Úžasný príbeh Chrisa Moneymakera

Chris Moneymaker je dnes už v pokrovej komunite známym menom. Aj on však bol v roku 2003 relatívnym nováčikom v tejto hre. Práve v tomto roku si ako účtovník z malej firmy sadol pri pokrový stôl svojho prvého živého turnaja, na ktorý sa kvalifikoval online. Pri stoloch ho čakali ostrieľaní profesionáli a nikto nečakal, že sa mu podarí uspieť. Jednalo sa totiž o najprestížnejší turnaj na svete, Main Event World Series of Poker.

Napriek všetkým predpokladom však Chris uspel a podarilo sa mu tento obrovský turnaj vyhrať. Podarilo sa mu poraziť 878 hráčov vrátane profesionálov ako Johny Chan, Phil Ivey či legendárny Sammy Farha a odniesol si viac ako 2,5 miliónov dolárov. Aj tento príbeh inšpiroval mnohých začínajúcich hráčov pokru, ktorí vďaka nemu uverili, že aj im sa môže podariť podobný „kúsok“.

Najšťastnejší hráč na hre Megabucks

Vojnový veterán Elmer Sherwin si už 10 hodín po otvorení nového kasína The Mirage odniesol obrovskú výhru vo výške 4,6 milióna amerických dolárov, ktorú sa mu podarilo zinkasovať na hre s názvom Megabucks. Majiteľov novo-otvoreného kasína to asi nepotešilo, no Elmer si svoju výhru určite užil.

Elmer zrejme ostal hre Megabucks verný, pretože sa k nej počas svojho života minimálne raz vrátil. Vieme to preto, že sa mu 16 rokov po prvej výhre podarilo vyhrať druhý progresívny jackpot na tomto slávnom automate. Tento krát bol úspech ešte väčší, keďže jackpot narástol až na viac ako 21 miliónov dolárov. V dobe tejto výhry mal Elmer už úctyhodných 92 rokov a vedel, že takéto množstvo peňazí si príliš neužije. Rozhodol sa teda urobiť dobrý skutok a väčšinu vyhraných peňazí venoval rôznym charitám.

Automat Megabucks je jedným z najpopulárnejších hraciech automatov amerických kamenných kasín s progresívnym jackpotom. Počas svojej takmer 30-ročnej existencie vydal progresívne jackpoty v celkovej výške viac ako 1,3 miliardy dolárov, pričom odhadovaná šanca na výhru jackpotu je 1 ku 49 836 031.

Dáma, ktorá nedokázala hodiť v kockách 7

Zrejme ešte väčšie šťastie ako Elmer Sherwin mala v roku 2009 hráčka kociek Patricia Demauro. Tá sa v roku 2009 rozhodla zahrať si v španielskom kasíne kocky, no ešte nevedela, čo sa jej počas nasledujúcich hodín podarí. Predviedla totiž niečo, čo takmer úplne odporuje zákonom matematiky a pravdepodobnosti. Za 4 hodiny a 18 minút z celkových 153 hodov ani raz nehodila číslo 7, ktoré by ju z hry vyradilo.

Zrejme nevyhrala toľko peňazí, ako Elmer na hre Megabucks, no z hľadiska pravdepodobnosti bol jej „výkon“ naozaj úžasný. Šanca, že sa niečo takéto stane, je 1,56 biliónu k 1. Aby sa niečo podobné Patrícií podarilo ešte raz, musela by podľa zákonu pravdepodobnosti hádzať kockami 24 hodín denne po dobu neuveriteľných 5 045 662 rokov!

Najdlhšia hra v pokri

Nadľudské odhodlanie a výdrž prejavil známy pokrový hráč Phil Laak. Ten sa totiž rozhodol, že pre charitatívnu organizáciu Camp Sunshine prekoná rekord v nepretržitej hre pokru. Pôvodne mal Phil v pláne hrať 80 hodín v kuse, no nakoniec sa ešte o 1 a pol dňa prekonal a vydržal pri stole s kartami celých 115 hodín, čo je takmer 5 dní!

Podľa pravidiel akcie si mohol Phil urobiť každú hodinu 5-minútové pauzy. Ešte úžasnejšie je, že celý tento maratón zvládol bez akýchkoľvek povzbudzujúcich látok. Pri stole nepil kávu ani žiadne legálne či ilegálne povzbudzovače. Za jeho výdržou stojí iba dobrá životospráva a pravidelný tréning, čo dokázal aj tým, že v priebehu hrania vyskočil od stolu a za dar vo výške 1000 dolárov pre charitatívnu organizáciu urobil 30 klikov.

Máte aj vy nejakú zaujímavú historku z kasína? Podeľte sa s ňou s nami a ostatnými čitateľmi v komentároch!

Pripomienky (0)
Pridať komentár

Ak chcete pridať komentár, musíte byť prihlásení