AnyGamble

7. 7. 2021
Hry

Dávajte si pozor na rôzne varianty hry a ich pravidlá

Nové hazardné hry, chystané novinky alebo staré oprášené hry sa objavujú v kasínach len zriedka. Ak vám tieto novinky alebo modifikácie hry pripadajú zaujímavé, pokojne si ich vyskúšajte. Je to úplne v poriadku. Ide o ďalšiu porciu zábavy.

Vždy ale začínajte radšej s väčším množstvom stávok za minimálne peniaze. Tu zistíte, ako je daná hra výhodná a či vás baví. Ak sa ju rozhodnete hrať aj naďalej, radíme vám, aby ste si najprv zohnali dostatok informácií.

Pochopte, akékoľvek inovácie slúžia rovnako k obohateniu kasína. A je to aj tým, že takéto hry priťahujú neznalých nováčikov. Naproti tomu, umožňujú pravidelným hráčom oddych od stereotypu, alebo príležitosť na výhru, pri negatívnej sérii v ich obľúbené hazardnej hre.

Nech je to tak či onak, tieto hry každopádne nepatrí medzi tie najvýhodnejšie. Väčšinou majú vyššiu hodnotu house edge, musíte vsádzať vyššie stávky alebo počas hry činíte niekoľko rozhodnutí, čo zvyšuje celkovú stávku.

Ako je na tom blackjack?

Single deck 6-5 blackjack je klasickým príkladom varianty hry, ktorá má vyššiu house edge. A aj v dnešnej dobe si stále veľmi veľa hráčov myslí, že sa jedná o úžasnú variant klasického BJ. Počuli totiž, že single deck variant má ďaleko nižšie výhodu pre kasíno než hry s viacerými balíčky. Myslia si teda, že túto hru im zoslalo samo gamblingové neba.

Lenže háčik nastane ihneď pri prvom blackjacku. Ten je totiž vyplácaný len v pomere 3:2. A šance na balckjack sú pre obe strany, teda hráči aj dealera rovnaké. Asi 5 percent. Dealer však dostane výhru v pomere 1:1, zatiaľ čo hráč dostane navyše polovicu svojej vsadenej sumy. Kasíno teda dá hráči naviac 0,5 x 5% = 2,5%. Výplata 6:5 sa rovná 1,2:1. U tejto varianty hry teda kasíno prichádza o výhodu 0,2 x 5% = 1%.

Tieto prínosy a ďalšie vymoženosti týchto verzií hier dávajú hráčovi nevýhodu nad kasínom. House edge je pri použití perfektné stratégie horšie o 1,4% u single decku 6-5, než u six či eight decku 1,5-1.

Exotická variant baccarate

E-Z Baccarat je variantom hry, kde robíte viac rozhodnutí. U klasickej varianty hry Baccarat je vyplácaná stávka na hráčov v pomere 1:1 a vyhráva o 1,24% menej hier, ako dealer. House edge je teda 1,24%. Naproti tomu bankár vyhráva o 1,24% hier viac. Ale ak vyhrá dealer, kasíno vám vyplatí z jedného dolára len 95 centov. Aj cez to, že sa jedná o nepatrnú čiastku, vďaka nej má kasíno stále a isté príjmy.

V E-Z Baccaratu sa podmienky pre stávky na hráča nemení, takže house edge zostáva na rovnakej hodnote, a to 1,24% s výplatou v pomere 1:1. Avšak bankár v tejto hre skôr remizuje, než víťazí, a to s tromi kartami v celkovej hodnote sedem, proti hráčovej nule až šestke. S týmto pravidlom vyhrá dealer len o 1,02% hier viac ako hráč. Na tejto stávke je teda hodnota house edge len 1,02% a výplata v pomere 1:1.

U E-Z Baccaratu sa teda hodnoty u stávky na hráča nijako nelíši, zatiaľ čo u bankára je vidieť nepatrná zmena smerom nadol, a to z 1,06 na 1,02%. Ale odlišnosť je u provízie z hry. Tu žiadna nie je. Povedzme, že hru s ôsmimi balíčky kariet hrá 6 hráčov pri stole. S automatickým rozdávaním stihnete odohrať 180 hier za hodinu a províziu si berie kasíno v priemere raz za 15 minút. Bez nich stihnete odohrať asi 200 hier za hodinu.

Ale aj vzhľadom na pokles house edge u bankára je kasíno vo výhode. Ak hráč udržiava svoje štandardné stávky, ktoré sú o 10% percent vyššie ako inde, zarába kasíno. Síce málo, ale veľmi často. Túto hru tak ocenia hráči, ktorí chcú zažiť ešte viac akcie.

Vedľajšie stávky, bonusovej stávky majú ešte silnejšie dôsledky. Nielen, že týmto získava kasíno viac peňazí zo stávok, ale tieto možnosti majú úplne hroznou house edge. Bežne sa hodnota výhody pre kasíno pohybuje medzi 20 až 30 percentami. Napriek tomu sú tieto stávky obľúbené u hráčov, ktorí túžia po veľkej výhre z jednej stávky. Sú to teda blázni? Nemusí to vždy platiť.

Stávky za $ 10 na hlavnú stávku s house edge 2%, dávajú kasíne z každého kola priemerne $ 0,20. Rovnako ako $ 1 zo 20%.

Ale strata 10 klasických stávok môže byť katastrofálne, zatiaľ čo 10 strát na bočnej stávky nejako prežijeme. A ak nám taká stávka padne, dostaneme navyše vyplatenú veľmi zaujímavú výhru.

Pripomienky (0)
Pridať komentár

Ak chcete pridať komentár, musíte byť prihlásení