AnyGamble

12. 7. 2021
Blackjack

Deväť najhorších omylov blackjacku

Mnoho hráčov robí u hry blackjacku naozaj strašné chyby. Tu je zoznam deviatich najhorších. Dúfame, že pre vás bude tento zoznam prínosný a hlavne, že sse týchto chýb vyvarujete.

Ak si myslíte, že jediné čo potrebujete k výhre v blackjack je trocha toho šťastia na vašej strane, dôrazne odporúčame, aby ste s hraním skončili. Blackjack nie je len o šťastí. A dôvod? Šanca na výhru v jednej hre totiž nie sú rovnaké ako šanca u ďalšej hry, pretože odohrané karty sú dané mimo hry a tým mení šanca (niekedy vo váš prospech, niekedy v prospech kasína).

Je pravda, že pri jednotlivých hand, alebo aj u krátke herné sessions, môže šťastie ovplyvniť výsledky, ale v dlhodobom hľadisku sú ďaleko dôležitejšie hráčovej skúsenosti a schopnosti. Vďaka nim upadá vplyv šťastia a hráč vyhráva viac, než prehráva, alebo je na tom s kasínom na rovnakom.

Hra bez použitia základné stratégie

Bolo to v roku 1956, kedy skupina vedcov úplne zmenili blackjack, pretože určili absolútne dokonalou stratégiu pre každú handu. Táto metóda je známa ako základné stratégie a vďaka jej používanie je hráč schopný stlačiť hodnotu house edge medzi 0,2 až 0,5% (záleží na pravidlách hry a počtu balíčkov).

Zrátané a podčiarknuté: blackjack nie je hádači hra. Ak máte v ruke kombinácii 10-5 a dealer ukazuje 8, je správna možnosť hrania len jedna. Nezáleží na tom, či hráte v kasíne v Las Vegas, Atlantic City alebo napríklad v Prahe. Je jedno, či ste predošlých päť hier vyhrali, prehrali, alebo sa výsledky striedali. V tejto situácii je jedinou správnou voľbou možnosť ťahať.

Aby ste boli v hraní blackjacku dobrí, musíte sa túto stratégiu naučiť a dokonale si ju zažiť. U hry sa nesmiete rozmýšľať, musíte konať takmer podvedome. Nemôžete niekedy na kombináciu 10-5 vs. 8 stáť a niekedy ťahať. Vždy musíte ťahať. Pokiaľ toto akceptovať nechcete alebo nemôžete, mali by ste si vybrať inú hazardnú hru, pretože v blackjack nikdy nič nedokážete.

Stávkovanie vedľajších stávok

V dnešnej dobe ponúkajú kasína u blackjacku vedľajšej stávky, ktoré vďaka svojej vysokej house edge a nízkej úspešnosti výrazne vylepšujú podmienky pre kasíno. Tieto špeciálne stávky nie sú drahé. Väčšinou je kúpite za dolár, a každá z nich je iná. Tu máte príklady niekoľkých z nich

  • Pair Square: stávka na to, že dostanete pár
  • Lucky Ladies: stávka na to, že vaša základná handa bude 20
  • Bonus Blackjack: stávka na to, že hráč či dealer dostanú blackjack
  • A tak ďalej.

Problém týchto stávok ale je v ich vysokej house edge a faktu, že takmer nevyhrávajú. A aj keď počas hry pár z nich vyhráte, dlhodobo budete v strate a budete kŕmiť kasíno.

Používanie progresívnych sádzacích systémov

Väčšina hráčov blackjacku používa u svojej hry progresívny sádzacie systémy, čo znamená, že veľkosť stávky závisí na tom, či minulú hru prehral alebo vyhral. Ale problém progresívnych sádzacích systému je v tom, že nijako nemení house edge.

Šanca na výsledok nasledujúcej hry nie sú nezávislé od výsledku hry predošlé (hra je ovplyvnená kartami, ktoré boli spálené). Takže hráč, ktorý používa progresívny sádzacie systém, si len nahovára, že našiel spôsob ako poraziť kasíno.

Hra na stole s priebežnou miešačkou kariet

Priebežná miešačka kariet (CSM) je automatická miešačka, ktorá náhodne zamieša všetky karty po každej hre. A kasína v poslednej dobe nahrádzajú miešačku kariet práve priebežnými miešačkami kariet. Ak je totiž u hry použitá CSM, house edge zostáva virtuálne stále na rovnakej hodnote a kasína navyše stihne o 20% viac hier, ako s obyčajnou automatickou miešačkou kariet.

A čím viac hier stihne obyčajný hráč odohrať, tým vyššia bude jeho teoretická strata. Takže hra na stole s CSM je naozaj zlá voľba. Vždy si vyberajte stôl, kde má díler klasickú automatickú miešačku kariet a karty sa teda miešajú až po odohraní 70% balíka, alebo hru s jedným či dvoma balíčky, ktoré mieša ručne.

Single-deck blackjack s výplatou BJ 6-5

Veľmi veľa kasín začalo ponúkať hru s jedným balíčkom, u ktorej je vyplácaný blackjack v pomere 6-5, miesto klasických 3-2 (6-5 znamená, že u $ 10 stávky dostanete vyplatené ako výhru len $ 12, namiesto $ 15). Táto hra patrí medzi veľmi nevýhodné hry, pretože takáto výplata zvyšuje house edge na 1,4%. Hranie 6-5 verzia blackjacku je takmer zločinom. Nikdy takú hru nehrajte.

Nepreskúmané stolov

Pravidlá hry blackjack sa môžu líšiť stôl od stola alebo kasíno od kasína. Preto by ste nikdy nemal len prísť a sadnúť k prvému stolu. Napred si ich všetky obíďte, pozrite sa na pravidlá a vyberte si ten najvýhodnejší stôl. Dajme si jednoduchý príklad. Hra, kde dealer na mäkkých 17 ťahá je horšie, než keď na mäkkých 17 stojí. Hráč by tiež mal vedieť, ktoré pravidlá sú dobrá pre neho a ktorá zase pre kasíno.

Hra v opitosti či s únavou

Ako často už ste videli hráčov sediaceho pri stole a hrajúceho blackjack s úplne krvavými očami? Alebo hráča, ktorý to prehnal s alkoholom? Ak ste unavení, blackjack by ste rozhodne hrať nemali, pretože ste viac náchylní na robenie chýb. To isté platí pre konzumáciu alkoholu.

Správna hra blackjacku vyžaduje sústredenie a pozornosť a všetko, čo vás rozptyľuje, vám len prehráva viac peňazí (to preto ponúka kasíno hráčom alkohol zadarmo).

Nedávate pozor na karty, ktoré leží na stole

Takmer žiadny obyčajný hráč nevenuje pozornosť kartám, ktoré leží na stole. A to je veľká chyba. Uveďme si príklad. Ak si všimnete nerovnomerného rozloženia nízkych a vysokých kariet v prvej fáze hry, môžete podľa tejto situácie upraviť vaše stávky. Pokiaľ ide napred viac nízkych kariet, stávky zvýšte, ak idú skôr vysoké karty a esá, stávky znížte.

Hrajte vždy iba so zákazníckou kartou

Vždy by ste mali hrať len hodnotené hry. Len taká hra vám totiž zaistí niečo naviac (jedlo zdarma, ubytovanie zdarma, voľné vstupenky na šou, atď.). A taká hra vás nič nestojí. Len pred hrou použite svoju klubovú alebo hráčsku kartu a ukážte ju dealerovi. A vyššie priradených bodov závisí na úrovni, na ktorej hráte. Pred hrou si navyše môžete presne zistiť, za ako dlho a na aké ceny pomocou vašej hry dosiahnete.

Tieto výhody potom zníži vašu stratu, alebo môžu v niektorých prípadoch presunúť výhodu u danej hry na vašu stranu. Ale ak si nezaradíte klubovú alebo hráčsku kartu, na tieto výhody nikdy nedosiahnete. A to by bolo naozaj hlúpe rozhodnutia. Prečo nevyužiť štedré ponuky kasín?

Pripomienky (0)
Pridať komentár

Ak chcete pridať komentár, musíte byť prihlásení