AnyGamble

30. 4. 2021
Ruleta

Elektronická ruleta a prvok náhody

Máte radi ruletu? A akému druhu hry dávate prednosť? Chodíte skôr do kasína na živú ruletu, hráte v online kasíne z pohodlia svojho domova alebo vyhľadávate skôr elektronickú ruletu? My sa dnes zameriame na náhodnosť práve u elektronickej rulety.

Náhoda pri hazardných hrách

Odchýlku asi všetci chápeme, že áno? To ale neznamená, že som nikdy nevidel padnúť pri kockách sedmičku dvakrát za sebou, aj keď je to naozaj veľmi nepravdepodobné.

Ale takých situácií je ďaleko viac, ako trebárs 12 trikrát za sebou alebo hodinová hra jedného hráča. Ak nehráte kocky, tak to znamená, že ten kto vsádzal na čísla 4, 5, 6, 8, 9, 10 neustále vyhrával. Nestretla ho tak celú hodinu ani jedna prehra. Úžasné.

Ďalší prvok náhody

Myslíte si teda, že na základe toho, čo ste sa práve dozvedeli, sú výrobcovia spokojní s rozdielnosťou a nepredvídateľnosťou hazardných hier? Nie, bohužiaľ to tak nie je a kasíno sa snaží, ako môže, aby vás pri hre ešte viac zmiatlo.

Ako asi dobre viete, ruletu môžete stretnúť v dvoch základných verziách. Americkej a európskej. V tomto máme oproti hráčom z USA veľkú výhodu, ak teda chceme ísť hrať ruletu do kasína. Európska ruleta má totiž len jednu 0, a teda aj nižšiu hodnotu house edge.

Ale niektorí dávajú prednosť elektronickej rulete, aj keď je možnosť hrať tú so živým dealerom. Ale iní si zase radšej zahrajú hru so živým dealerom. Problém ale nastane, ak hľadajú pri hre nejaké vzory alebo pravidelnosť.

Živá hra je najpravidelnejšia

Najspoľahlivejší sú ale pri tejto hre živý dealeri. Veľmi rýchlo zozbierajú chipy z hry, otočia koleso rulety (väčšinou okolo 30 spinov), postrážia si stávky a následne označia výherné číslo a vyplatia víťaza. A práve tento rituál mám na rulete rád.

Bohužiaľ, väčšina elektronických ruliet je naprogramovaná tak, aby bol rozptyl v počte spinov. Guľôčku posiela do hry prúd vzduchu, ale tlak nie je nastavený na určitú hodnotu, počas hry sa mení a tak je každý spin iný.

Takže je tu výzva pre milovníkov elektronickej rulety, ktorí hrajú podľa stávkových systémov alebo hľadajú nejaké herné vzorce, ktoré im umožnia pravidelne vyhrávať.

Pripomienky (0)
Pridať komentár

Ak chcete pridať komentár, musíte byť prihlásení