AnyGamble

Baccarat

Čas čítania: 12 minut

Baccarat je elegantná a veľmi preslávená hazardná hra, o ktorej pôvod sa vedú zaujímavé spory. Talianske slovo baccarat znamená v Angličtine nula, rovnako tak vo Francúzštine a práve kvôli tejto zvláštnosti románskych jazykov, považuje každá z týchto krajín hru za svoju vlastnú.

Jedna verzia histórie tejto hry je nasledujúca – Baccarat bol vymyslený niekedy v stredoveku talianskym hráčom menom Felix Falguierein. Hral sa pomocou tarokových kariet a jeho základ spočíval na starej Etruskej legende o deviatich bohoch a blonďatej panne, ktorej osud mala určiť deväťstranná hracia kocka. Hodením čísel 8 alebo 9 by znamenalo, že by sa panna stala kňažnou, 7 či 6 ju naopak zbavili všetkých náboženských rituálov a keby padlo číslo nižšie než 6, musela by sa vzdať hlbinám mora.

Navzdory nereálnosti tejto rozprávky je ale pomerne zrejmé, že Baccarat bol veľmi obľúbený vo Francúzsku v 16.storočí. Táto hazardná hra bola hrávaná predovšetkým šľachtou, a tak tomu zostalo po veľa rokov, až si Baccarat nakoniec získal svoju popularitu medzi všetkými hráčmi.

Keďže sa naozaj nedá povedať, či patrí Taliansku, Francúzsku alebo dokonca Anglicku, je zrejmé, že Baccarat je hrou s naozaj bohatou históriou. Po celé storočia sa šíril medzi krajinami, cestoval naprieč kontinentmi, a tak je prirodzené, že sa z neho vyvinulo mnoho rôznych variant.

Francúzska verzia Baccaratu, známa pod názvom „Chemin de Fer“, sa stala veľmi populárnou predovšetkým v Anglicku, kde si hráči začali formovať hru k svojmu obrazu a pozmeňovali jej pravidlá. Potom nasledovala cesta do Južnej Ameriky a odtiaľ potom do celého sveta.

V modernej ére to bol Tommy Renzoni, ktorý priniesol túto luxusnú hru do Spojených štátov. V päťdesiatych rokoch 20.storočia sa kombinácia európskeho Baccaratu a Chemin de fer dostala do neslávne známeho Dunes casina.

Baccarat v súčastnosti

Keďže niektoré pravidlá môžu byť v niektorých krajinách odlišné, hlavná myšlienka hry zostáva vždy stále rovnaká. Baccarat si uchováva svoju eleganciu, a aj napriek svojej jednoduchosti je to stále veľmi obľúbená hra pre veľkých hráčov, celebrity a ostatných s významným sociálnym štatútom.

Za účelom spopularizovania hry bol vymyslený „Mini Baccarat“, ktorý používa rovnaké pravidlá ako americká verzia, ale s nižšími limitmi a zjednodušenými procedúrami. Vďaka tomu si dnes Baccarat získava pozornosť aj u hráčov s priemerným kapitálom, takže si ho môže užiť úplne každý.

Ako na to? Všetko sa točí okolo čísla 9

Podobne ako v blackjacku aj v baccarate je rozhodujúci súčet kariet. A ak je blackjack spojený s číslom 21, v baccarate víťazí ten, kto sa najviac priblíži deviatke. Proti sebe stojí hráč a bankár. Každý z nich dostane dve karty a každý z nich ešte pred rozdaním vsadí. Kto vyhrá, dostáva dvojnásobok späť.

Pravidlá baccaratu sú jednoduché – hráč aj bankár sa snažia o súčet kariet čo najbližšie čísla deväť. Výsledkom môže byť víťazstvo každého z nich či remíza. Než sa pustíte do hry, pravidlá baccaratu si minimálne prejdite. Ušetríte si prípadné sklamanie z neúspešnej hry.

Dá sa vyhrať alebo existujú účinné baccarat stratégie?

Červená alebo čierna? Baccarat je ruleta na kartovom stole. Vsádza sa na víťaza, všetko je na náhode a šťastí. Teda takmer všetko. Aj v baccarate existujú použiteľné postupy a stratégie, ktoré môžu zvýšiť pravdepodobnosť výhry.

Dôležitý aspekt pri hraní Baccaratu v mnohých kasínach je tzv. scorecard alebo len kúsok papiera a pero, kam sa zapisujú výsledky pre prehľad každého hráča. Vo väčšine kasín uvidíte mnoho ľudí používať jednoduchý systém pre otipovanie umiestnenia stávok. Majú tak pocit, že sledovaním tohto vzoru budú lepšie informovaní a lepšie umiestnia svoju budúcu stávku. Pretože to nijak neporušuje pravidlá hry, kasína tento systém tolerujú a aj podporujú. Ale pamätajte, že predchádzajúci výsledok nemá vôbec žiadny vplyv na budúci výsledok. Mnohí si myslia, že ak 8x po sebe padla panna, zvyšuje sa pravdepodobnosť, že padne orol. Ale tak to v skutočnosti nie je, pravdepodobnosť je stále 50% na obidvoch stranách. Takže žiadna takáto stratégia nie je v Baccarate v skutočnosti užitočná. Na takúto stratégiu by ste sa nemali spoliehať, aby ste vyhrali.

Aj napriek tomu uvidíte mnoho ľudí takúto techniku používať, radšej to neskúšajte. Kasína by nikdy nepripustili metódu na ktorej by mohli stratiť. Možno je to aj cesta ako kasíno môže odviesť vašu pozornosť od dôležitejších časti hry.

Systém hry

Pokiaľ ste si už niekedy prečítali na internete články, ktoré radia ako hrať Baccarat, určite viete, že neexistuje žiadny zaručený systém ako v hre úplne vyhrať. Aj napriek tomu sú rozhodnutia, ktoré sa vykonávajú na nejakom prístupe ku hre. Niektorí hráči si dokonca myslia, že v dôsledku vysokých stávok spojených s touto hrou sa v Baccarate musí dať aj viac vyhrať. Pamätajte, toto nie je poker a veľké peniaze, ktoré niektorí hráči stavia nie sú určené na to, aby skončili pred vami.

Systém Martingale sa najčastejšie odporúča na dosiahnutie úspechu v Baccarate. Napr. pokiaľ prehráte v prvej stávke 10$, ďalšia stávka bude 20$, pokiaľ prehráte aj to, ďalšia stávka bude 40 $ a ak vyhráte, budete mať 80 $, čo je 10 $ profit. Určite však viete, že tento systém je dokonalý pre bankára, pretože mu zaručuje nízke straty. Ak dosiahnete svojho peňažného limitu a nemáte na vyššiu stávku, prehráte veľa peňazí bez šance získať ich späť. Systém Martingale vyžaduje veľký finančný základ a zisky nie sú veľké.

Stratégia podľa Davida Spaniera

Počítanie pätiek

Aj keď sled hraných kariet nemá vplyv na zvyšné karty v balíčku, bolo spočítané, že vysoký podiel pätiek zo začiatku hry činí zvyšok balíčka priaznivejším pre bankára a opačne. Tento jav na ktorý nie je až taký spoľah ako na počítanie kariet pri hre Blackjack, stojí za to sledovať. V osemzväzkovom balíku je 32 pätiek. Ak si všimnete, že padlo viac ako 8 pätiek v prvých 100 kartách alebo viac ako 16 v prvej polovici rozdaného balíka, je výhodné stávkovať na kombinácie bankára. Naopak, ak v balíku ostáva viac pätiek, začnite stákovať na hráča.

Záznamy

V kasínach sú obvykle pre hráčov prichystané kartičky zvané "Table de Banque" (bankové tabuľky) na ktoré si môžete zaznamenávať vyhrané hry každej strany, rovnako ako v rulete. Podľa poradia výher sa môžete pokúsiť nájsť v hre systém. Ak vyhráva striedavo bankár a hráč, nedá sa predpokladať, že nastane dlhšia séria jednej strany. Jednou z metód, ktorá je najvhodnejšia pri hre Chemin de fer, je posudzovanie šťastia ostatných hráčov pri stole. Ak nejaký hráč často vyhráva a vyzerá "dôveryhodne", mali by ste stávkovať podľa neho. Ak iný neustále prehráva až do posledného žetónu, mali by ste ho prehlásiť za "strateného" a stávkovať opačne. Moja rada, ako ďalej vysvetlím, spočíva v sledovaní určitej postupnosti až do konca. Je to najistejšia a najjednoduchšia cesta ako maximálne využiť naklonené šťastie.

Plán stávkovania

V hre rovných šancí, podobne ako stávkovanie na mince, odporúčam stávkovať 20x minimálnu stávku, povedzme z celkovej sumy 100 jednotiek. Ak pri stávke päť jednotiek získate štyri, zvýšte stávku na 10, ak vyhráte ďalšie dve, máte zisk 40. Zvýšte stávku o polovicu na 15. Ak vám šťastie praje a vyhráte opäť dve hry, dosiahli ste vysokej stávky, ak cítite, že váš šťastie neopustí. Opatrný hráč radšej ponechá 50 jednotiek stranou a začne opäť s minimálnou stávkou. Môžete taktiež prejsť a skúsiť svoje šťastie pri hre s rýchlejším priebehom ako je napr. craps.

Po prehranej sérii odporúčam zvýšenie stávok podľa zásady, že strata sa musí rýchlo dostať späť. Po štyroch prehraných hrách so základnou stávkou je celková strata 20 jednotiek. Vezmite polovicu ostávajúcej sumy 80 jednotiek a skúste stávkovať po desiatich. Ak získate späť stratenú sumu v čom spočíva podstata taktiky, vráťte sa späť k päťjednotkovým stávkam. Ak ale desiatkové stávky taktiež prehráte, môžete skúsiť naposledy staviť 20 jednotiek. Ak obe vyhráte, zostáva celková strata len 20. V tomto momente je múdre odísť.

V každom prípade prestaňte hrať, ak obe dvadsiatkové stávky prehráte. Nestávkujte ďalších 100 jednotiek po 50. Ak máte peniaze, ktoré vás pália, choďte na inú hru ako je craps alebo ešte lepšie ruleta, kde je vždy šanca v jednej šťastnej hre získať peniaze späť. Baccarat nie je hrou, kde sa doháňajú peniaze. Vyzerá to lákavo ale ak nemáte šťastie, väčšinou si pripíšete na konto ešte ďalšie straty.

Hra podľa postupnosti

Plán stávok využívajúci postupnosť spočíva v zvyšovaní stávok po výhre a návrat k minimálnej stávke po prehranej hre. Jednou z najjednoduchších metód je sledovanie radu, napríklad 1-2-3-5 (samozrejme môžete stávkovať v inom pomere, ktorý vám vyhovuje). Podstatou metódy je vsadenie jednej jednotky v prvej hre, ak vyhráte v ďalšej hre vsadíte dve jednotky a po ďalšej výhre vsadíte v tretej hre tri jednotky. Po výhre stavíte päť jednotiek a ďalej budete zvyšovať stávky po piatich až do prvej prehry. To zaručuje, že pri dlhej rade výher vsadíte vždy maximum. Po každej prehre sa vráťte na jednu jednotku. Štyri výhry po sebe prinesú zisk +11, zatiaľ čo 4 prehry stratu len 4.

Pri tomto spôsobe stávkovanie je dokonca možné, aby hráči stávkovali na opačné strany a skončili víťazne rovnakú sériu za predpokladu, že každý hráč bude mať rozumný rad výher za sebou. ďalej uvádzam príklad kedy v poradí 20 hier jeden hráč bude stávkovať bez výnimky neustále na bankára a druhý hráč na hráča s využitím postupnosti 10-20-30-50.

Výsledok Hráč Bank
P +10 -10
B -20 +10
B -10 +20
B -10 +30
B -10 +50
B -10 +50
P +10 -50
B -20 +10
B -10 +20
P +10 -30
P +20 -10
P +30 -10
P +50 -10
P +50 -10
B +50 +10
P +10 -20
P +20 -10
P +30 -10
B -50 +10
B -10 +20
Celkom +40 +48,5*

Všimnite si, že v systéme stávok nie je žiadne zvláštne kúzlo ani žiadny recept na vyhrávajúce strany. Pokiaľ by v tejto sérii striedavo vyhrával hráč a bankár, obidvaja hráči by prehrali. Pre striedajúce sa výhry v rade za sebou je určená metóda "avant dernier". Ak poradie začína P-B-P staví na predposlednú hru, to je B, atď. Mimo výher pri striedavých výhrach má systém ďalšiu prednosť v prípade dlhého radu - napríklad P-B-P-B-P-P-P-P-P dáva výsledok V-V-V-S-V-V-V (V - výhra, S - strata). Metóda nie je vhodná pri striedaní výher po dvoch napr. B-B-P-P-B-B-P-P dáva výsledok S-S-S-S-S-S.

Prečo hrať Baccarat on-line?

  • Nízky zisk pre kasíno (house edge 1,4 %)
  • Ozajstný hazard. Kartová obdoba rulety
  • Hra jeden na jedného proti kasínu
  • Jedna stávka v každej hre. Žiadne prihadzovanie

baccarat online netent

V on-line kasínach patrí baccarat k hrám, v ktorých majú hráči veľkú šancu vyhrať – zisk kasína patrí k najnižším (1,4 %), možnosť výhry hráča je nadpriemerná. Vyvarujte sa jediného – vsádzania na remízu. Tam je house edge (zisk kasína) 14 %.

Zoznámte sa s niekoľkými tipmi, ako v baccarate neprehrať, a potom (pod týmto textom) vyberte kasíno, v ktorom skúsite šťastie – v každom dostanete na začiatok lákavý vstupný bonus. Prípadný neúspech nebude bolieť toľko, ako keby ste začali na prázdno.

Vsádzanie na baccarate

V online baccarate existujú tri základné veci, ktoré by mal každý hráč vziať do úvahy. Prvý je druh baccaratu, ktorý budete hrať. Túto vec vyriešime neskôr. Druhou vecou je výška stávok. To samozrejme záleží hlavne na hráčovom bankrolle a jeho managemente. Treťou vecou je umiestnenie stávok. Tu máte len tri možnosti: na bankára, na hráča a na remízu.

Keďže je táto vec najdôležitejšia, budeme sa jej venovať ako prvej.

Nevhodné stávky

Stávka na remízu vyhráva v prípade, že hráč a bankár majú rovnakú hodnotu svojich kariet. Táto situácia nastáva asi v 9,5 % prípadoch. Reálna výplata by teda mala byť 10,5 ku 1. Avšak, kasína hráčom vyplácajú túto výhru len v pomere 8 ku 1. To znamená, že hodnota house edge tejto stávky je viac než 14 %. Napríklad výherné automaty majú house edge asi len 5 %. Blackjack a video poker majú hodnotu house edge okolo 1 %. Na prvý pohľad je teda jasné, že stávky na remízu sú pre hráča nevýhodné a tak sa im vyhýbajte.

Na čo teda vsádzať?

Stávky na bankára a hráča majú rovnaký výplatný pomer, a to 1 ku 1. Kasínu ide však zo stávok na bankára 5 % provízia. Dôsledky toho sú nasledujúce:

  • Ak vsadíte $1 na hráča a ten potom vyhrá, vyhráte $1.
  • Ak vsadíte na dealera a ten vyhrá, dostanete $1 bez 5 % teda vaša celková výhra je len $0,95.

Avšak, problém nie je len v provízií. Počítačové simulácie totiž ukázali, že šance na výhru hráča alebo bankára nie sú rovnaké. Pre online baccarat, ktorý sa hrá so 6 balíčkami, platí, že hráč vyhrá v 44,63 % a bankár dokonca v 45,87 % prípadoch. Takže aj s províziou ide o veľmi výhodnú stávku. House edge pri stávke na bankára je 1,06 %, na hráča 1,24 %. Správnou stávkou je teda len a len stávka na bankára.

Počet kariet

Pýtate sa kde a aký baccarat si máte vybrať. Online baccarat sa líši len v počte použitých balíčkov. Microgaming baccarat sa hrá napríklad len s jedným balíčkom, zatiaľčo na Playtech sa hrá so šiestimi balíčkami. Rozdielny počet balíčkov má vplyv na hru.

Vzhľadom k počtu použitých balíčkov sa potom zvyšujú šance na remízu, a to na úkor stávky na bankára. Vzhľadom k tomu, že sa na baccarate jedná o najvhodnejšiu stávku, hľadajte vždy hru s jedným balíčkom kariet. Ak kasíno neponúka hru s jedným balíkom kariet, vyberte si najnižší počet.

Bonusy
Rolling Slots
50 % až 200 €
Kód sa nevyžaduje
Rolling Slots
50 % až 200 €
Kód sa nevyžaduje
tsars147x103
Exclusive
Tsars Casino
150 % až 300 €
Kód sa nevyžaduje
rich-palms-147x103
Rich Palms Casino
250 % až 2 500 USD
Kód sa nevyžaduje

Akadémie

Baccarat
7. 9. 2017
baccarat-anomalie Baccarat
7. 9. 2017
Anomálie v baccarate
Jednou z prvých vecí, ktorú sa učia hráči baccaratu je fakt, že vzhľadom k obrovskej výhode kasína je pre nich stávka na remízu úplne tabu....
baccarat-banker Baccarat
19. 3. 2020
Prečo u baccarate častejšie vyhráva bankár?
Skúsenejší hráči baccarate vedia, že stávka na bankára je o niečo málo výhodnejšia ako stávka na hráča. Obe ale patrí medzi najlepšie stávky...