AnyGamble

24. 4. 2020
Výherné automaty

Musíme sa skutočne báť automatov s nízkou návratnosťou?

Prvé pravidlo pre hranie výherných automatov je naozaj veľmi jednoduché. Vždy musíte poznať návratnosť hry, ktorú idete hrať. Je to vlastne úplne jasné, pretože čím vyššia je návratnosť hry, tým viac peňazí môžete z dlhodobého hľadiska očakávať. Sú ale automaty s nízkou návratnosťou naozaj tak hrozné?

Opakom je potom fakt, že čím menšia je priemerná návratnosť hry, tým rýchlejšie miznú váš herný bankroll. Niektorí hráči sa tak bojí automatov s nízkou návratnosťou ako čert kríža. Je ale táto takmer panická hrôza skutočne namieste? Ako si povieme, v dnešnej dobe už to nie je taký strašiak.

Jednotná návratnosť u výherných automatov

Je to zaujímavé, ale aj v dnešnej dobe stále narazíme na veľa ľudí, ktorí si myslia, že kasína sú plné slotov, ktoré majú veľa rozdielnu návratnosť. Niektorí dokonca veria tomu, že je zamestnanci kamenných kasín sťahujú tak, aby boli na tých najrušnejších miestach výherné automaty s najnižším payout.

Skutočnosť je ale presne opačná. Klasické kamenné kasíno má rad slotov s rovnakou návratnosťou. Dajme tomu, že v ňom nájdeme 200 automatov, ktoré majú 93,5% návratnosť. To znamená, že hráči sa budú pravdepodobne stretávať s rovnakými dlhodobými šancami u ktoréhokoľvek automatu. Je tu ale predsa len rozdiel. Každý stroj totiž bude mať pravdepodobne úplne inú frekvenciu. Ale to už je trochu iná pesnička.

A ako je to s online kasínami? V tomto ohľade sú online kasína pre hráčov ďaleko spoľahlivejšie. Vo väčšine prípadov sa stačí len pozrieť na internet a zistiť priemernú návratnosť ponúkaných hier. Online kasína často uvádza, že ponúka automaty s 95,8% priemernou návratnosťou. A je jedno, akú hru hráte. Hranie online automatov je teda s ohľadom na návratnosť a jej vysokú hodnotu najlepšou voľbou. A pritom nemusíte najvýhodnejšia kasína ani veľmi dlho hľadať.

A ešte jedna zmienka o kasínach, ktorá chcú okrádať hráča a ponúkajú automaty s návratnosťou okolo 80%. V dnešnej dobe takýchto kasín už veľa nenájdete, pretože prevádzkovatelia si hľadí toho, aby sa k mim hráči stále vracali. A kto by sa vracal do kasína, z ktorého odíde vždy s prázdnou kapsou! Aby sa hráči u hry príjemne bavili a domov šli sem tam s dobrou náladou, nájdeme vo väčšine kasín predovšetkým automaty s 90% a vyššiu priemernú návratnosťou.

Chcete si to overiť sami?

Dajme tomu, že nechcete ísť do kasína naslepo a bez informácií. Nazbierať si ich môžete pokojne sami. Vlastne vám odporúčame si urobiť svoj malý osobné prieskum. V tom vám dokonale pomôže všemocný Google. Akonáhle už viete, do akého kasína by ste sa chceli asi zaregistrovať, sadnite si proste k internetu a zadajte jeho meno do vyhľadávača. Sme si istí, že nájdete veľa informácií, ktoré vám vo finálnom rozhodovaní pomôžu.

Ale opäť dodávame, že aj keď nebudete mať čas na prieskum podmienok v danom kasíne, môžete byť pomerne v pokoji, pretože väčšina svetových a renomovaných kasína ponúkajú automaty s veľmi prívetivú priemernou návratnosťou.

Pripomienky (0)
Pridať komentár

Ak chcete pridať komentár, musíte byť prihlásení