AnyGamble

19. 7. 2021
Výherné automaty

Najčastejšie chyby pri hraní automatov

Aj absolútny začiatočníci vo svete hazardu veľmi dobre vedia, že hry ako blackjack alebo video poker vyžadujú u hry použitia stratégie. Rovnako dobre tiež vedia, že potencionálny chyby v taktike stojí hráčov nemalé čiastky. Poďme sa teda pozrieť, na čo sa pred a pri hraní slotov zamerať, aby sme zbytočne neprehrávali.

Pokiaľ sa ale začneme baviť o výherných automatoch, skoro každý nám povie, že u ich hry nie je potrebná žiadna stratégia a chyby sa robiť nedajú. Na jednej strane majú trochu pravdu. Online sloty rozhodne nepatrí medzi hry, na ktorých je možné zarábať pomocou správnej hry.

Ale aj cez tento fakt existuje pre hranie slotov niekoľko tipov a taktík, rovnako ako chýb pri hraní. Na chyby pritom neprídete skôr, než pocítite ich negatívny vplyv na váš bankroll. Poďme sa teda pozrieť na základné chyby, ktoré si pri hraní slotov robia. Vy sa im potom snažte samozrejme vyhýbať.

Stávka za líniu vs. celková stávka

Niektoré online automaty ponúka veľmi nízkej minimálnej stávky. Napríklad 0,01 $. Tieto automaty lákajú predovšetkým hráčov s menším bankrollom. Stávka, ktorú automat ukazuje, však nemusí byť v niektorých prípadoch konečná. To, čo vidíte, je len stávka za jednu líniu.

Väčšina takýchto automatov má niekoľko výherných línií. Napríklad výherný automat Magic Portals má výherných línií 25 a na každú z nich musíte staviť $ 0,01 alebo viac. To znamená, že najnižšia možná stávka je $ 0,25. V opačnom prípade, teda keby ste si vybrali len 10 výherných línií miesto 25, by ste prišli o možnosť bonusovej hry alebo zásah jackpotu. Túto možnosť ale u slote Magic Portals ani nemáte, musíte vždy vsádzať na všetky výherné línie.

Drahé progresívne sloty a honba za jackpoty

Každý z nás asi sníva o tom, že trafí raz za život obrovský jackpot a už nebude musieť nikdy nič robiť. To je bez debát. Ale pozor. V žiadnom prípade to nie je pozvánka na hru slotov, na ktoré nemáte bankroll. Niektoré progresívne sloty totiž vyžadujú od hráča stávku aj okolo $ 3 a viac na jeden spin, aby vôbec mali šancu trafiť jackpot. Je síce krásne vedieť, že môžete vyhrať sumy v rádoch miliónov dolárov za $ 1 stávku, ale ak si ju nemôžete dovoliť, je to pre vás pasé. Aspoň by teda malo byť.

Ak patríte do skupiny low rollerov, nechajte automaty so stávkami $ 3 alebo $ 5 na jedno kolo bohatším hráčom a sústreďte sa na centové alebo štvrtákove sloty.

Hráči nevyužívajú výhod VIP klubu

Obrovskou výhodou online kasín je fakt, že po každom spinu za reálne peniaze vám kasíno pripíše na váš účet Comp Points, teda niečo ako vernostné body. Pokiaľ sa ale bavíme o kamenných kasínach, tam takáto možnosť nie je. Vlastne je, ale nie je automatická. Ak chcete hrať sloty v kamennom kasíne, odporúčame sa prihlásiť do vernostného klubu pre hráčov výherných automatov. Akonáhle tak urobíte, dostanete vernostnú kartu, ktorú vložíte do automatu, ktorý máte v pláne hrať.

Každý spin vám potom na kartu načíta vernostné body, ktoré môžete po nazbieraní určitej sumy vymeniť za rôzne darčeky či hotovosť. Nebuďte pri hraní slotov leniví ani hlúpi. Využite ponuky klubu a zvýšte tým aj návratnosť hrané hry.

Hot, Cold alebo za chvíľu oplatí výhru

Tvrdenie, že automat je hot (vypláca neustále výhry) alebo cold (skoro nevypláca výhry) je úplná hlúposť. Rovnako ako to, že počas niekoľkých kôl oplatí veľkú výhru. Toto sú len mýty, ktoré medzi sebou šíria hráčmi slotov. Naozaj? Áno, a dôvod je jednoduchý.

Každý výherný automat má v sebe RNG, teda generátor náhodných čísel, ktorý používa niekoľko obrovských sekvencií čísiel, podľa ktorých určia, či ste vyhrali alebo prehrali. Akonáhle stlačíte tlačidlo spin, RNG bleskovo "vypľuje" číselnú kombináciu, ktorá zastupuje určité rozloženie výherných symbolov na obrazovke. Každý spin na automate má tak rovnakú pravdepodobnosť na výhru alebo prehru. A ak vám neprišla výhra napríklad aj desať kôl, vôbec to neznamená, že ďalšie kolo bude výherný.

Neskúmajú automat pred hrou

Keď sme hovorili, že pre hranie slotov neexistuje žiadna stratégia, mali sme pravdu. Je teda naozaj veľmi dôležité, aby sme si vybrali hru, ktorá nám ponúka najlepšie šance na výhru. Musíme si nájsť hru s najvyššou návratnosťou. Prečo by sme hrali štvrtákovi slot s návratnosťou 91%, keď môžeme nájsť automat s tou istou stávkou, ktorý nám ale ponúkne 93% návratnosť. Nie každý slot je rovnaký a tak je veľmi dôležité vyberať si len tie najvýhodnejšie.

Čo teda povedať na záver? Ako sami vidíte, aj u slotov existuje niekoľko zásadných chýb, vďaka ktorým prídete o svoj bankroll veľmi rýchlo. Namiesto toho radšej venujte 15 až 20 minút článkom, ktoré vám poskytnú pred hrou výherných automatov dôležité informácie.

Pripomienky (0)
Pridať komentár

Ak chcete pridať komentár, musíte byť prihlásení