AnyGamble

14. 12. 2020
Stratégia

Najčastejšie chyby pri hraní hazardných hier

Určite ste takého hráča už stretli. Je podráždený, hlúpy a hlasitý. V kasíne pozná a vie všetko najlepšie, je to klasický Všeznalec. Je samozvaným expertom, ktorý vie viac než všetci redaktori a matematici dohromady. A ak doubluje svojich trinásť proti dealerovej desiatke, len odvetí: „Som dosť skúsený na to aby som vedel, ako správne hrať“.

Jeho tvár vyzerá, ako keby práve prežil vylodenie v Normandii, a jeho bankový účet na tom nie je o nič lepšie. Je potlčený, plný modrín a ostávajú mu posledné hodiny života.

Ale kasína sú plné takýchto ľudí. Títo hráči stále prehrávajú, a to kvôli tomu, že hrajú podľa zlých stratégií. Sú to prívrženci pani Šťasteny, ktorí si sú bohužiaľ tiež vlastnými nepriateľmi. Ostreľovač s dvojitou hlavňou, ktorí pri každej novej hre strelí do nohy. Neexistuje žiadna stolná hra, na ktorú by títo sniperi nedávali pozor.

Hráči sú dokonca tak dobrí, že aj keď majú výhodu na svojej strane, rovnako prehrajú. A keď vyhrajú na automatoch, povedia si: „Na slotoch predsa nemôžem vyhrať, tak k čomu mi to je?“

Pre našich pravidelných čitateľov nie je žiadnym prekvapením fakt, že kasína ponúkajú dobré a zlé hry. Teda pre hráčov výhodné a nevýhodné. Napríklad baccarat je dobrá hra a naopak Big Wheel nie je. Sú ale tiež hry, ktoré môžu byť dobré a zlé zároveň.

Pri kockách je niekoľko dobrých stávok, ale tiež rada veľmi nevýhodných a hráč si môže teda vybrať. Správne hranie blackjacku je jedna z najlepších hier v kasíne, ale ak budete hrať ako blázon, prídete behom chvíle o všetko. Možno sa budete diviť, ale aj výherné automaty sa dajú hrať dobre alebo zle.

Tento článok hovorí o tom, čo by ste pri hre nikdy nemali robiť. Je to vojnový manuál pre tých, ktorý už nechcú ďalej hniť vo väzení alebo umierať na plánoch náhody.

Blackjack

Najlepším možným spôsobom ako hrať blackjack, je zapamätať si Základnú stratégiu a pri hre ju striktne dodržiavať. Vo väčšine kasín bude hodnota house edge pri blackjacku asi okolo 0,5 %.Najhoršie možné rozhodnutia sú v tejto hre situácie, kedy stojíte na 16 proti dealerovej 7, splitujete 10 proti dealerovej 6, nesplitujete 8 proti dealerovej 9 alebo 10 alebo nesplitujete esá proti dealerovmu esu. Ďalším zlým ťahom je poistka 20 alebo blackjacku. Je to nevýhodné, nerobte to.

A nepočúvajte hráčov, ktorí vám radia, aby ste na 12 proti dealerovej 2 alebo 3 stáli. Naopak, musíte ťahať. Nakoniec, niektorí hráči hrajú podľa pravidiel, ktorými sa musí riadiť dealer a myslia si, že hrajú, ako najlepšie môžu. Ale je to presne opačne. Pýtate sa prečo?

Odpoveď je veľmi jednoduchá. Vy hráte vždy ako prvý, takže ak pretiahnete a pretiahne aj dealer, rovnako prehrávate. Taká hra dáva kasínu výhodu cez 6 percent.

Kocky

Kocky sú hra, kde nájdete najlepšie možné stávky ale tiež tie najhoršie. Ak teda budete dlhšiu dobu vsádzať zlé stávky, váš bankroll bude čím ďalej tým viac chudší. A ktoré stávky sú teda najhoršie? Pri kockách sa oblúkom vyhýbajte jednohodovým stávkam: 2, 3, 11, 12, Any Craps, C&E, Any Seven, whirl, world, hops, horn a Field.

Nevsádzajte tiež na 4 alebo 10 a 5 alebo 9, hodnota house edge je totiž cez 6 percent. Pri hre sa naopak zamerajte na stávky pass/don't pass a come/don't come a vsádzajte čo najviac môžete. Toto sú totiž tie najvýhodnejšie stávky.

Ruleta

V amerických kasínach sa stretnete najčastejšie s ruletou, ktorá má dve 0. Najhoršia možná stávka na americkej rulete je Five Number Bet (0, 00, 1, 2, 3). Táto stávka na päť čísel sa tiež nazýva „Beast with Five Numbers" a hodnota house edge je tu cez 7 percent. Pri všetkých ostatných stávkach je house edge na hodnote 5,26 percenta.

Hráči v Európe to majú s hraním rulety ďaleko ľahšie. Európska a francúzska verzia totiž obsahuje len jednu 0. Všetky stávky majú house edge 2,7 percenta. Nie je to síce žiadna výhra, ale sú to ďaleko lepšie podmienky, než pri americkej rulete.

Baccarat

Skvelá hra – ak teda vsádzate len na dealera alebo hráča. Tieto stávky majú house edge niečo málo cez 1 percento. Ale je tu aj jedna veľmi zlá stávka – na remízu. Hodnota house edge je v tomto prípade 14 percent. Ak sa rozhodnete hrať túto skvelú hru, hľadajte len jej klasickú verziu, mini baccarat nikdy nehrajte. Prečo?

Pri mini verzii baccaratu ubieha hra oveľa rýchlejšie. A tým sa teda hráč vystavuje ďaleko viac house edge než obvykle. Výhoda kasína pri stávkach na bankára a hráča je teraz ostrá ako hadie zuby a rovnako tak smrteľná.

Caribbean Stud a Let It Ride

Rovnako ako pri blackjacku, aj tu má hráč možnosť výberu, ktorý má priamy vplyv na hodnotu house edge. Aby ste mali čo najvýhodnejšie podmienky pre hru, musíte pri nej používať základnú stratégiu. Tá je ako pre Caribbean Stud tak pre Let It Ride veľmi jednoduchá.

Ak nebudete dodržiavať ideálne stratégie, dáte kasínu výhodu v rade dvoch desiatok percent, čo asi nikto dobrovoľne robiť nebude. Máme sa teda vyhýbať obom týmto hrám? Nie, vyhýbajte sa iba vedľajším stávkam. Tie majú hodnotu house edge okolo 25 percent. Ak vsadíte za jedno kolo dolár, bude vás hodina takej hry stáť $15.

Výherné automaty

Chcete maximalizovať vaše šance na to, že sa domov vrátite s nejakou tou korunou v pluse? V žiadnom prípade si teda nevyberajte navzájom prepojené výherné automaty s progresívnym jackpotom, ich house edge sa totiž pohybuje okolo 10 až 15 percent.

Vieme, že vidina život meniaceho jackpotu je veľmi lákavá, ale za 16 rokov existencie Megabucks jackpotu padol len 150 ľuďom. Šance na jeho výhru sú 1:49000000. Hrajte teda automaty bez progresívnych jackpotov. To je tá najlepšia možná možnosť.

Video Poker

Ak viete, čo máte robiť, video poker pre vás bude jednou z najlepších hier v kasíne. Ak ale neviete, ako správne hrať, choďte radšej na progresívny automat. Každý druh video pokru vyžaduje inú základnú stratégiu. V dnešnej dobe ich môžete nájsť v tematickej literatúre a samozrejme na internete.

Čo je teda pointou hry v kasíne? No iste, peniaze. Hrajte preto len tie najvýhodnejšie hry a používajte správne stratégie. Uvidíte, že výsledky sa dostavia. Ak budete hrať ako blázni, budete sa zbytočne oberať o vlastné peniaze.

Pripomienky (0)
Pridať komentár

Ak chcete pridať komentár, musíte byť prihlásení