AnyGamble

19. 4. 2022
Blackjack

Najčastejšie podvody pri blackjacku

Verte alebo nie, ale niektorí hráči pri hraní blackjacku podvádzajú a robia to naozaj veľmi často. Pýtate sa prečo? Prišli totiž na to, že v mnohých kasínach nie ste schopní počítať karty. To platí hlavne pre podniky, ktoré u hry používajú automatické miešačky kariet alebo ich pracovníci poznajú stratégie pre počítanie kariet.

Kasína sa proti counterům bráni rôznymi spôsobmi. Jedným z nich je nízka penetrácia balíčka. Tým pádom odpadá možnosť tímovej hry. Kasina si tiež dávajú pozor na "Wonging", čo je metóda počítania kariet, ktorú do sveta blackjacku priniesol profesor ekonómie Stanford Wong. Ďalšou z možností je miešanie balíčka po každej hre.

Ako sami vidíte, počítanie kariet nie je po prvé samo o sebe ľahké, v skutočnosti je v dnešnej dobe takmer nemožné. Zvlášť v prípade, že hráte proti skúseným dealerom a pitt šéfom, ktorí ovládajú väčšinu techník pre počítanie kariet, alebo má kasíno svoj vlastný uzavretý kamerový okruh.

Ešte v úvode by sme radi uviedli, že neschvaľujeme podvody v kasínach. Ďalej upozorňujeme, že niektoré z týchto opísaných podvodov sú trestné činy, za ktoré hrozí odňatie slobody až na niekoľko rokov.

Využívanie neskúsených dílerov

Je všeobecne známe, že neskúsení díleri robia počas hry chyby. Zle si spočítajú karty alebo vám oplatí výhru v situácii, keď nemajú. Ak sa tak stane, hráči, ktorí u hry podvádzajú, dealera na jeho chybu neupozorní. Táto situácia sa najčastejšie prihodí, ak má díler aj hráč 17. Dealer potom hráča oplatí, aj keď by nemal. Niektorí hráči dokonca takým chybám dealera aktívne napomáhajú.

A akým spôsobom? Ak napríklad u hry pretiahnu, dajú vedľa svojej pôvodnej stávky ďalšie žetóny a dúfajú, že dealer oplatí výhru stávke, ktorá v skutočnosti nemala karty. A skúsenejší hráči, či bývalí pracovníci kasína vám iste potvrdí, ako ľahko vyplatí neskúsený dealer počas hektickej hry prázdne miesto. Zvlášť potom, ak viac hráčov počas hry splitovalo alebo doublovalo. Karty sú v tomto prípade rozprestreté po celom stole a situácia je tým pádom veľmi neprehľadná.

Triky s žetóny a iné finty

Tento štýl podvádzanie v blackjacku, ktorý vám teraz predstavíme, nejde využívať u každej hry, ale ak takáto situácia nastane, niektorí hráči ju dokážu bleskovo využiť. A čudovali by ste sa, koľko hráčov tento ťah využíva.

Pokiaľ má hráč napríklad 15 proti dealerovej 9, urobí nejasný pohyb rúk, ktorý si môže každý vyložiť po svojom. Dealer tento pohyb zaregistruje a dá ďalšiu kartu nasledujúcemu hráči. Pokiaľ má karta správnu hodnotu pre podvádzajúcej hráča, ohradí sa na dealera, že chcel ťahať, nie stáť.

Takéto správanie prekračuje všetky medze, ale to nie je ešte to najhoršie. Niektorí hráči pokladajú pri doublování žetóny na pôvodnú stávku, namiesto toho, aby ju položili vedľa. Skúsený dealer si tejto vašej chyby všimne a upozorní vás na ňu. Stávku následne odstráni a hra pokračuje.

Ak ale hráte na stole s neskúseným dealerom, môže sa stať, že si vášho podvodného ťahu nevšimne a následne sa vás opýta, či chcete doublovat. Vy teda túto situáciu samozrejme využijete a budete doublovat. V skutočnosti máte na stole štvornásobok pôvodnej stávky, čo je pre vás nesporná výhoda.

Veľmi často sa dá tiež stretnúť s tým, že hráči manipulujú s žetóny po rozdaní kariet. Akonáhle hráč vidí, že má výhodu, pomocou triku s kartami vloží vysoký žetón pod kôpku už vsadených žetónov. Ak sa to vie správne, veľmi ťažko si to všimne aj kamera nad hracom stolom.

Viac sofistikované podvody v blackjacku

Tieto popísané podvody však využívanie len nepozornosti. Jedným z nich je napríklad označovanie kariet. Najčastejšie karty hráči označí vrytím nechta do kraja alebo aj inou metódou. Takto označovať karty možno však len v prípade, že hráte pri stole, kde môžete s kartami manipulovať. Myslíme tým, vziať ich do ruky. Tomu sa kasína bráni tým, že s kartami povolia hrať iba krupiéra. V niektorých prípadoch svieti na karty ultra-červené svetlo, ktoré odhaľuje neviditeľné znaky.

A čo tým vlastne hráči chcú dosiahnuť? Vďaka označovanie kariet viete, čo dealer skrýva pod down-card, čo je pre veľká výhoda.

Niektoré už technicky pokročilejších podvody zahŕňajú tiež využívanie sústavy kamier a počítačov. Aj tieto metódy môžu mať mnoho podôb. Hráči napríklad využívajú počítače a pokročilé algoritmy pre techniky počítanie kariet. Hoci samotné počítanie kariet ilegálne nie je, využívanie akýchkoľvek prístrojov nezákonné je.

Zamestnanci kasína sa tiež často stretávali s tým, že si hráči priniesli špeciálnu mikrokameru, s ktorou bolo možné zahliadnuť dealerovej down-card. V dnešnej dobe však väčšina veľkých kasín využíva rušičky kamier alebo telefónu, vďaka ktorým sú podobné podvody v blackjacku prakticky nemožné.

Pripomienky (0)
Pridať komentár

Ak chcete pridať komentár, musíte byť prihlásení