AnyGamble

17. 1. 2022
Zaujímavosti

Najväčšie podvody vo svete hazardu

Hazardné hry od nepamäti provokujú hráčov, ktorí chcú vyhrávať pomocou podvodov a prísť si tak na kopu peňazí. Nezáleží na tom, akú hru hráte. Ako uvidíte, podvádzať sa dá takmer pri každej hre. Niekedy je to ľahké, niekedy takmer nemožné.

Vidina ľahko zarobených peňazí tak len podporuje hráča, ktorí sa snaží podvádzať a prísť k peniazom nekalou hrou. Veď kasíno má predsa peňazí dosť a bolieť ho to určite nebude.

V dnešnom článku sa tak zoznámite s najznámejšími a najúspešnejšími podvodníkmi všetkých dôb. Ale pozor, odolajte pokušeniu byť ako oni. Kasíno je totiž takmer vždy o krok pred nami.

Dennis Nikrasch a podvody s hracími automatmi

Výherné automaty boli už od svojho pôvodu terčom rôznych podvodníkov. Väčšina z nich bola neúspešných, ale Dennis Nikrasch ich dokázal porážať. Nikrasch začal s hraním hracích automatov Las Vegas koncom 70. a na začiatku 80. rokov. Keď išiel hrať, vzal si so sebou pár priateľov, ktorí odvádzali pozornosť pracovníkov kasína a ďalší člen skupiny tak mohol pokojne urobiť kópie kľúčov od hracích automatov.

Práve vďaka týmto kľúčom potom mohli otvárať automaty a meniť symboly na valcoch. Pochopiteľne si ich nastavovali v svoj prospech. Bohužiaľ bol Nikrasch chytený a poslaný do väzenia. Tu ale nezaháľal a z kriminálu vyšiel s ďalším a lepším nápadom, ako okrádať kasína. Hovorí sa, že si vďaka svojej podvodníckej hre prišiel na viac ako $15 miliónov.

Ruleta

Podvodníci hľadajú spôsob, ako poraziť ruletu už celé desaťročia. Medzi najjednoduchšie podvody patrí systém, kedy sa hráči pri stole snažia čo najviac rozptýliť krupiéra, aby mohol ďalší člen týmu vsadiť žetóny po ukončení stávok. Riadi sa pritom pozíciou guľôčky a od nej si potom odvodí čísla, na ktorých guľôčka s najväčšou pravdepodobnosťou skončí.

Medzi sofistikovanejšie systémy potom patria podvody, pri ktorých využívajú hráči malé prenosné počítače, ktoré im s ohľadom na rýchlosť a polohu guľôčky vypočítajú pravdepodobné číslo, na ktorom pristane guľôčka.

Blackjack – výmena kariet

Nie, nebavíme sa o variante blackjack switch, pri ktorej môže hráč legálne meniť karty medzi jeho dvomi handami. Tu sa bavíme o neoprávnenej výmene kariet. Pri tomto systéme podvádzania je potreba viac osôb. Opäť je veľmi dôležité zabaviť dealera, aby mohol ďalší člen týmu vymeniť karty medzi hráčmi. Cieľom je vytvoriť čo najsilnejšiu kombináciu, ktorá neprehrá.

Tajná dohoda pri pokrových stoloch

Poker patrí bohužiaľ tiež medzi hry, kde sa používajú nekalé praktiky, a to špeciálne na high-stakes stoloch. Dvaja alebo viacrí hráči pri stole si dohodnú niekoľko signálov, ktoré znázorňujú silu ich handy. Vďaka tomu môžu ľahšie vsádzať  tým prehrávať ostatných hráčov pri stole. Následný zisk z hry si potom rozdelia medzi seba.

Tommy Carmichael a jeho „kúzelná palička“

Vraciame sa opäť k výherným automatom, ale tentokrát s inou taktikou. Ale aj tento spôsob hry priniesol zisk v radoch miliónov dolárov. Carmichael si urobil zhruba 18 centimetrov dlhú, veľmi ľahkú paličku, ktorú potom vkladal do automatov. Ten mu následne vyplácal stredné výhry v hodnote niekoľkých stoviek dolárov.

Ale rovnako ako Nikrasch, aj Carmichael si následne odsedel niekoľko rokov vo federálnej väznici.

Blackjack – počítanie kariet

Keďže tu uvádzame počítanie kariet ako podvodný štýl hry, nie je na tom nič nelegálneho. Počítanie kariet nám ale presunie výhodu na našu stranu, a tak väčšina kasín počítačov kariet naozaj nemá v láske, a akonáhle na nich prídu, okamžite ich vyhodia z kasína a dajú ich na svoj blacklist. Taký hráč potom ani neprekročí prah kasína.

Tímy counterov zarobili za tie roky milióny dolárov. Tí najlepší z nich mali perfektne prepracované kostýmy a nacvičené scénky, aby ich nikto nespoznal a oni sa tak mohli opakovane vracať do rovnakého kasína.

Kocky

Jedná sa o podvodnú techniku, ktorá pri kockách bola, je a bude. Hráči sa učia hádzať kockou tak, aby sa nekotúľala, ale len sa skĺzla po stole. Nastavia si teda číslo, ktoré chcú aby padlo, a potom už len kocku nechajú skĺznuť po stole, zatiaľčo druhá kocka je hodená podľa pravidiel.

Skutočnosť, že sa na jednej kocke nemení hodnota, veľmi znižuje počet možných kombinácií a vrhač je tak vo veľkej výhode, pretože mu stačí pokryť len veľmi málo čísel. V tomto druhu podvodu väčšinou figurujú aj pracovníci kasína, ktorí ignorujú nesprávne hádzanie kocky. Podvodníci tiež s obľubou hrajú pri stoloch s neskúsenými krupiérmi, ktorí tieto metódy nepoznajú a hráči sú tak v relatívnom bezpečí.

The Tran Organization

Pri baccarate sa podvádza len veľmi ťažko, avšak skupina Tran našla spôsob, pomocou ktorého si na začiatku 21. storočia zarobila viac ako $15 miliónov. Pri hre používali rôzne metódy, ale väčšinou spoliehali na podplateného krupiéra, ktorý falošne miešal karty. Hráči teda vedeli, že hra skončí rovnako ako tá minulá a mohli tomuto výsledku prispôsobiť svoje stávky.

Pripomienky (0)
Pridať komentár

Ak chcete pridať komentár, musíte byť prihlásení