AnyGamble

5. 11. 2021
Blackjack

Počítanie kariet v live kasíne

V poslednej dobe sa zdá, že klasický blackjack je pomaly vytláčaný blackjackom so živým dealerom. Pokiaľ si vyberiete live kasíno, bude vám totiž rozdávať krásna slečna a navyše môžete komunikovať s ďalšími hráčmi pri stole. A nemusíte pritom vôbec nikam chodiť.

Vo svojej podstate máte kasíno vo svojej obývačke. Aby ste si mohli zahrať svoju obľúbenú hru s priateľmi a sledovať pritom krásnu dievčinu rozdávajúci karty, stačí sa len pohodlne usadiť do kresla a zapnúť počítač.

Okrem krásnych dealerek a pocitu zo živej hry je tu ešte jeden dôvod, prečo si live kasíno hráči vyberajú. Myslia si, že u tejto hry je možné počítať karty. A to je veľmi zaujímavá myšlienka. Predsa len je u hry živý dealer, ktorý mieša karty. Nie je tu žiadny softvér, ktorý mieša karty po každom kole.

Dobre zamiešaný balíček kariet

O úspešných počtárov kariet u blackjacku v kamenných kasínach nájdete veľmi veľa príbehov a legiend. A tak nie je divu, že online hráča zaujíma, či sa dá táto metóda využiť aj v online kasíne. Koniec koncov, ak môžete sedieť doma a zarábať tisíce dolárov na hazardných hrách, stálo by to za skúšku. Navyše v online kasíne nie je žiadny personál, ktorý by vás vyhodil von. Poďme sa teda pozrieť, či počítanie kariet u online blackjacku funguje.

Counter sa v kamenných kasínach zameriavajú hlavne na to, aby poznali penetráciu balíčka a tiež vedeli, kedy dealer balíček kariet znova zamieša. Pre určenie správnej veľkosť stávok je totiž veľmi dôležité, aby hráč vedel, v akej fáze balíčku sa nachádza. Ak teda vidíte dealera, malo by byť počítanie kariet možné.

A práve preto väčšina online kasín prikazuje svojim dílerom, aby karty miešali už po odohraní polovice balíčka. Ak teda hráme hru s ôsmimi balíčky kariet, dealer karty zamieša po odohraní štyroch balíčkov. Tí hráči, ktorí majú skúsenosti s počítaním kariet, vedia, že 50% penetrácia je pre presvedčivé počty málo.

To znamená, že vo väčšine živých kasín nie je možné úspešne počítať karty u blackjacku. Bola by tu možnosť, ale to by musel dealer zabudnúť zamiešať karty.

Stojí teda hra so živým dealerom za to?

Ako vidíte, u hry so živým dealerom nemôžete počítať karty a tak sa veľa Counter pýta, či stojí za to hrať túto hru. V kamennom kasíne predsa karty počítať môžu.

To ale neznamená, že si nemôžete užiť chatovanie s krásnymi dealerkami a hráči pri stole. Pokiaľ s počítaním kariet ešte len začínate, je to skvelý spôsob, ako si precvičovať počítanie kariet pri hre, kde vám karty rozdáva človek a nie softvér.

Vyhrávania v online blackjacku

A ide teda v live kasíne vyhrávať? Áno, ide to, ale celé tajomstvo tkvie v bonusoch, ktoré vám vaše kasíno ponúka. Niektoré online kasína sú v tejto otázke ďaleko veľkorysejší než tie ostatné. A práve tieto extra peniaze vám dávajú šance na prekonanie dlhodobé výhody kasína.

Preto sa pred výberom kasína pozrite na ponuku bonusov, promo akcií a podmienky VIP clubu.

Ak patríte medzi nováčikov, môže sa vám zdať pár dolárov od kasína ako nepatrná výhoda. U hry je ale veľmi dôležité dodržiavať základnú stratégiu. Keď hráte, ste rovnako na internete a keďže tam je úplne všetko, odporúčame vám si u hry otvoriť blackjack tabuľku so základnou stratégiou.

Tak aspoň budete mať istotu, že u hry nerobíte chyby. Okrem toho môžete aj na internete nájsť veľa dôležitých a cenných informácií, alebo využiť možnosť online trénerov, ktorí vás upozorní na chybné ale aj správne kroky počas hry.

Pripomienky (0)
Pridať komentár

Ak chcete pridať komentár, musíte byť prihlásení