AnyGamble

17. 2. 2020
Výherné automaty

Prečo sú automaty tak populárne

V dnešnej veľkej konkurencii hier je vytvoriť populárny slot celkom tvrdý oriešok aj pre najväčšie softvérové firmy. A to aj za predpokladu, že často ako záruka kvality stačí len meno, ako napríklad NetEnt alebo Microgaming. Čo je teda potrebná na to, aby sa nová hra na trhu chytila?

V rade to chce predovšetkým kvalitné výrobné faktory. Pod týmto pojmom hojne využívaným v ekonomických teóriách sa myslí technologické vybavenie firmy, kvalitné zamestnanci a dostatok finančných prostriedkov. Toto sú základné nutné na to, aby bolo spoločnosť vôbec schopná online automat vytvoriť a úspešne s ním vstúpiť na trh.

Čo však robí automaty medzi ľuďmi populárne? Chce to predovšetkým ujsť ten jeden príslovečný kilometer viac ako všetci ostatní. Výrobcovia herných softwarov tak musí v prvom rade rozumieť súčasným trendom na trhu, hráčom a samotné psychológiu hazardu.

Prečo ľudia radi hrajú automaty

O tom prečo sú výherné automaty taká svetová senzácia, bolo napísané veľa kníh. Jednou z najznámejších bude zrejme dielo Natashi Dow Shüllové. Tá vo svojej knihe opisuje, že hráča na slotoch najviac priťahuje možnosť uniknúť tlaku realite skrz plynulú hru, ktorá hráčov svojím hypnotizujúcim tempom chytí a už nepustí.

Pokiaľ sa týka výhier, Schüllová sa domnieva, že hráčom stačí k pokračovaniu v hre predovšetkým menšie a častejšie výhry, ktoré im napomáhajú budovať kladný vzťah k hre. Jasne to možno vidieť u najnovších online automatov, u ktorých je takmer polovica všetkých točiek výherných.

Psychológia hranie a budovanie vzťahu medzi hráčom a automatom

O tom, že je psychológia zhusta využívaná developerskými spoločnosti potvrdil v sérii rozhovorov Brett Jackson, riaditeľ vývoja hier v Bally Technologies. Podľa neho samotný proces rozpoznávania a spájanie vzorov, je pre ľudské podvedomie neskutočne atraktívny už od počiatku vekov. Pocit, keď hráči vidia, ako symboly zapadnú a vytvorí výhernú líniu, je tak jeden z najdôležitejších aktív výherných automatov.

Okrem toho sa tiež veľmi osvedčilo apelovať na hráčovej osobné preferencie alebo pôvod. Vznikajú tak sloty, ktoré tematicky znázorňuje slávne historické postavy alebo súčasné trendy v pop kultúre a filmové kasové trháky.

V poslednom rade, je tiež dôležité automat zaujímavý natoľko, aby po čase hráča neomrzel. Hoci to, že nie sú potrebné na hranie automatov žiadne špecifické zručnosti ani súbor vedomostí, je jeden z hlavných dôvodov, prečo sú sloty tak obľúbené, v 21. storočí to už nestačí. Do nových hier ako nutné pridať bonusová kolesá a ďalšie herné prvky, ktoré hráča vtiahnu do hry a tiež spôsobí, že si automat hráč pamätá.

Využitie moderných technológií

Okrem samotného programovania a animácií slotov, sa využitie moderných technológií zameriame predovšetkým z marketingového hľadiska. Teda ako hru priblížiť k zákazníkovi. V posledných rokoch sa tak ako kľúčové považujú predovšetkým mobilné technológie. Rozhodne totiž nie je náhoda, že najväčšie a najlepšie developeri hier ako Microgaming, NetEnt alebo Playtech sú jedni z pionierov, ktorí začali vydávať pre hry pre Android, iOS a iné mobilné platformy.

Záverom

Ak chcete vydať úspešný slot, je dôležité všetky tieto faktory vziať do úvahy, vykonať analýzy a ich výsledky zohľadniť pri tvorbe hry.

Pripomienky (0)
Pridať komentár

Ak chcete pridať komentár, musíte byť prihlásení