AnyGamble

20. 3. 2017
Testovanie ruletových systémov

Testovanie ruletových systémov 12 - Double 10

Double 10 nepatrí názvom medzi tie úplne najznámejšie systémy, viacmenej jeho princíp je natoľko intuitívny a jednoduchý, že je v rôznych obdobách k videniu pomerne často. Aké výsledky tento systém priniesol?

Názov tohto systému (Double 10) je odvodený od spôsobu, akým sa pri ňom vsádza. Vyberieme si jedno konkrétné číslo a vsádzame stále naňho. Stávku začíname na 1 žetóne, pričom každých 10 neúspešných spinov stávku zdvojnásobíme, a to tak dlho, dokedy naše číslo nepadne. Potom resetujeme vklad znovu na 1 žetón. Jednoduché, ale veľmi zdĺhavé.

Čo na to štatistika?

Tak tento systém asi matematicky presne nepopíšeme, to by bolo dosť zložité. Uspokojíme sa s konštatovaním, že v priemere by samozrejme malo naše číslo padnúť každých 37 spinov, reálne ale nie sú výnimky, kedy konkrétne číslo nepadne kľudne 200 a viac spinov. No, pozrieme sa na priebeh (pre naše potreby bolo treba hneď v úvode obmedziť maximálný počet spinov série povedzme na 100 prehratých spinov, pretože vďaka martingalovskému progresu pri ďalších spinoch už dochádzalo k tak obrovskému rozptylu hodnôt, že by bolo nereálne s tým pracovať).

Double 10 1

Vidíme, že systém funguje v takých vlnách a strednodobo pobehuje okolo nuly, krátkodobo môže mať aj pozitívny vývoj. Keď ale budeme pridávať ďalšie a ďalšie série, tak v priebehu niekoľko sto tisíc spinov zistíme, že prevažujú série stratové a celý systém ide dlhodobo veľmi zľahka, ale isto do mínusu.

Skúsime ešte zaviesť sériový progres, teda po každej neúspešnej 100-spinovej sérii zvýšime východzí vklad o 1 žetón, a to tak dlho, pokým sa nedostaneme do plusu.

Double 10 2

Systém takouto úpravou získa opäť martingalovský priebeh, teda je kontinuálne rastúci, ale s veľmi hlbokými lokálnými prepadmi. Rovnaký priebeh zostáva, aj keď budeme znižovať dĺžku série (napr. na 50 spinov). S malým progresom ide tak systém dlhodobo do mínusu, s väčším progresom zase prichádza rizko, že sa nám stávky vymknú z pod kontroly. Takže v tejto podobe nemožno stávkovanie v dlhodobom horizonte doporučiť, minimálne nie v tejto forme bez nejakých úprav progresu, prípadne so zavedením nejakej výraznej wait stratégie (tu ale jej účinnosť asi nebude nejak veľká, vzhľadom k značnému rozptylu intervalov medzi jednotlivými číslami (rovnaké číslo môže kľudne padnúť hneď dvakrát po sebe a niekedy môže byť medzera aj cez 200 spinov...).

Autor: Michal P.

Pripomienky (0)
Pridať komentár

Ak chcete pridať komentár, musíte byť prihlásení