AnyGamble

8. 2. 2022
Zaujímavosti

Výhody kryptomien pre hráčov online kasín

Kryptomeny sú novou platobnou metódou, ktorá získava na popularite. Sú to digitálne meny, ktoré možno používať na nákup tovaru a služieb rovnako ako akúkoľvek inú menu. Hlavným rozdielom je, že ich nekontroluje žiadna vláda ani centrálna banka.

Prvou kryptomenou bol bitcoin, ktorý v roku 2009 vytvorila neznáma osoba alebo skupina ľudí pod prezývkou Satoshi Nakamoto. Bitcoin využíva technológiu blockchain na vytvorenie decentralizovanej digitálnej meny bez centrálnej autority a získal širokú akceptáciu ako forma platby za tovar a služby online.

Výhody kryptomien začali oceňovať aj hráči v bitcoin kasínach, ktorí ich čoraz častejšie používajú na vklady/výbery v online kasínach. V tomto článku sa budeme venovať tomu, prečo by ste mali kryptomeny používať aj vy.

Súkromie je určite hlavnou výhodou kryptomien

Ako sme už v krátkosti spomenuli, kryptomeny nekontroluje žiadna centrálna banka ani vláda. Sú plne decentralizované, čo znamená, že neexistuje žiadna centrálna autorita, ktorá by ich riadila.

Kryptomeny sú tiež bez povolenia. To znamená, že na to, aby ste si otvorili účet v akejkoľvek kryptomene, nemusíte sa dostaviť povedzme do banky a ukázať správcovi svoj občiansky preukaz. Jediné, čo musíte urobiť, je vygenerovať si kryptografickú peňaženku. Môžete to urobiť online v priebehu niekoľkých sekúnd a nemusíte od nikoho (napríklad od banky) získavať povolenie.

Vaša kryptopeňaženka je len postupnosť písmen a čísel. Neexistuje spôsob, ako zistiť, komu konkrétna peňaženka patrí.

Súkromie, ktoré kryptomeny poskytujú, môže byť pre hráčov v kasíne výhodné z rôznych dôvodov:

  • Online hranie je tabu alebo jednoducho nechcete, aby sa niekto dozvedel o tom, ako sa zabávate,
  • Pomerne často meníte online kasína a nie je vám príjemné zdieľať údaje o svojej kreditnej karte s každým kasínom,
  • Niektoré online kasína nemusia mať štátom regulovanú licenciu, čo je absurdné, aby ľuďom hovorili, čo môžu alebo nemôžu robiť so svojimi ťažko zarobenými peniazmi.

Okrem toho sa s pomocou kryptomien vytvorila úplne nová škála online kasín. Hovoríme o kasínach bez overovania, v ktorých nemusíte absolvovať KYC, a vzhľadom na to, že vkladáte v kryptomenách, ste vďaka tomu 100 % anonymní (podrobný článok o takýchto kasínach).

Ďalšou obrovskou výhodou sú rýchle výplaty

Väčšina transakcií v kryptomenách sa spracuje do niekoľkých sekúnd. V minulosti väčšinu transakcií spracovávali banky a iné finančné inštitúcie. Vďaka kryptomenám môže byť bankou a spracúvať transakcie ktokoľvek. Čas potrebný na spracovanie transakcie je jedným z hlavných dôvodov, prečo sú kryptomeny také úspešné.

Dokonca aj najpomalšej kryptomene, ktorou je Bitcoin, netrvá dlhšie ako hodinu, kým sa vaše peniaze dostanú na miesto určenia.

Ako je to možné? Ako už vieme, blockchain je decentralizovaný systém uchovávania a distribúcie informácií, ktorý nie je kontrolovaný žiadnou centrálnou autoritou. To znamená, že nemusíte čakať na schválenie zo strany banky alebo elektronickej peňaženky. Výrazne skracuje čas spracovania, v podstate už neexistuje vôbec žiadny čas spracovania.

Keď krypto kasíno overí váš výber a odošle ho, môžete očakávať, že ho dostanete v priebehu niekoľkých minút, vo väčšine prípadov dokonca sekúnd!

Vaše kryptoaktíva nemôže zabaviť žiadny orgán ani platobný systém
Svoje kryptoaktíva, a teda aj výhry v kasíne, máte plne pod kontrolou. To je ďalší skvelý aspekt skutočnosti, že neexistuje žiadna centrálna autorita, ktorá by to mala na starosti.

Ako niektorí z vás pravdepodobne vedia, niektoré banky a elektronické peňaženky (Skrill je v tomto smere notoricky známy) dávajú hráčom zabrať, keď ide o hazardné transakcie. Môžu vám pozastaviť účty, klásť množstvo otázok, inými slovami, znepríjemniť vám život.

Ak budete na platby v kasíne používať kryptomeny, nič podobné vás nečaká. Všetky kryptografické transakcie sú bez povolenia, čo znamená, že ako už názov napovedá, na odoslanie alebo prijatie svojich kryptoaktív nepotrebujete nikoho žiadať o povolenie.

Štedrejšie bonusy v kryptografických kasínach

Nie všetci hráči online kasín si uvedomujú, že tradičné platobné systémy (ako sú banky alebo elektronické peňaženky) sú pre online kasína veľkým trápením. Ako je to možné? Začnime tým, že platobné systémy spoplatňujú hazardné transakcie smiešnymi poplatkami (približne 10 % za každú transakciu, nielen za vklady). Okrem toho online kasína vynakladajú veľa prostriedkov (napr. peňazí) na dodržiavanie predpisov.

Asi netreba vysvetľovať, že to všetko nakoniec zaplatíte vy ako zákazník.

Dokonca aj starý a drahý Bitcoin a Ethereum sú z hľadiska transakčných poplatkov oveľa lacnejšie. Nehovoriac o tom, že novšie kryptomeny, ako napríklad Litecoin, Ripple, Tron atď. sú super lacné.

V dôsledku toho, ak v online kasínach používate kryptomeny, môžete očakávať, že získate lepšie bonusy a akcie, pretože online kasína ušetria veľa peňazí na poplatkoch za platobné systémy.

Záverečné myšlienky

Ak to zhrnieme, radšej začnite používať kryptomeny na platby v hazardných hrách skôr ako neskôr. Chápeme, že tieto blockchainové platby nie sú nevyhnutne vhodné pre začiatočníkov, ale vôbec to nie je raketová veda! Za hodinu či dve na to prídete, aj keď ste úplný nováčik. Určite to bude skvelá investícia vášho času. Dúfame, že sa nám vás v tomto článku podarilo presvedčiť.

Pripomienky (0)
Pridať komentár

Ak chcete pridať komentár, musíte byť prihlásení