AnyGamble

20. 4. 2021
Výherné automaty

Zahrajte si automaty zdarma na vašom mobile!

V dnešnej dobe môžete vďaka mobilným telefónom hrať automaty prakticky kedykoľvek a kdekoľvek. Jednoducho stačí vytiahnuť telefón z vrecka, pripojiť sa na internet, načítať vaše obľúbené hazardné hry a začať hrať. Klasicky môžete automaty hrať v online kasínach o peniaze, no ak nechcete riskovať, môžete si ich zahrať aj zdarma.

Pred viac ako 10 rokmi predstavila spoločnosť Research in Motion (dnes už známa pod názvom Blackberry) prvé mobilné hazardné hry, ktoré mohli užívatelia hrať na telefónoch tejto spoločnosti. Ponuka hier bola síce zo začiatku úzka a obsahovala iba zopár klasických hier ako blackjack, ruleta či poker, no tieto hry boli natoľko obľúbené, že čoskoro začali aj ostatní výrobcovia vydávať vlastné mobilné hazardné hry.

Cestu online kasínom však najviac otvoril iPhone, ktorý vďaka svojmu rozhraniu a revolučnému výkonu zmenil pravidlá online hazardu. A to hlavne v roku 2008, vďaka AppStore, v ktorom mohli vývojári predávať svoje hry priamo zákazníkom, namiesto toho, aby sa museli spoliehať na výrobcov mobilných telefónov či mobilných operátorov. Zlomový bod prišiel aj s uvedením operačného systému Android od spoločnosti Google, ktorý prišiel so svojim vlastným trhom s aplikáciami (dnes známy ako GooglePlay).

Ako vyzerajú mobilné automaty

Aj keď automaty nepatrili medzi prvé hry, ktoré sme si mohli zahrať na mobilných telefónoch, dnes patria nepochybne medzi tie najobľúbenejšie. Existujú doslova stovky automatov, ktoré sú upravené tak, aby sa dali hrať na mobilných telefónoch alebo tabletoch.

Pokiaľ chcete hrať automaty na mobile, máte hneď niekoľko možností. Môžete ich hrať vo vašom prehliadači. Veľké množstvo online kasín nevyžaduje stiahnutie hry ani akejkoľvek aplikácie do vášho telefónu a ponúka možnosť skúsiť si zahrať automaty zdarma. Pokiaľ hráte iba vo vašom prehliadači, je dosť možné, že vám niektoré kasína dovolia hrať iba obmedzený počet herných kôl a potom je nutné sa na webových stránkach kasína zaregistrovať. Aj po registrácii samozrejme môžete hrať zadarmo, pokiaľ si to prajete.

Nekonečne dlho môžete hrať, pokiaľ si hru alebo aplikáciu stiahnete zdarma do vášho mobilu. V takomto prípade máte hru kedykoľvek k dispozícii, a to aj keď nie ste pripojení na internet. Samotná inštalácia sa v podstate nelíši od inštalácie akejkoľvek inej hry či aplikácie.

Na webových stránkach online kasína alebo na trhu s aplikáciami si stiahnete hru alebo aplikáciu, ktorá je priamo kompatibilná s operačným systémom vášho mobilu alebo tabletu. Najčastejšie pôjde o Android alebo iOS od Apple. Po stiahnutí už stačí iba potvrdiť inštaláciu. Problém môže nastať v prípade, že nemáte dosť miesta na disku.

Najobľúbenejšie mobilné automaty

Mega Fortune

Video automat Mega Fortune sa preslávil hlavne ako automat s progresívnym jackpotom, ktorý drží rekord v Guinessovej knihe rekordov za najvyššiu preplatenú výhru z online automatu. Grafika aj symboly automaty sú veľmi vydarené takže pri hre na mobilnom telefóne či tablete pravdepodobne nepocítite žiadny rozdiel v porovnaní s hrou na počítači.

Automat ponúka rovnaké herné prvky, ako jeho originálna verzia. Svoje šťastie tak skúšate na 5 valcoch s 25 výhernými líniami. Návratnosť mobilnej verzie automatu je 96,6 %.

V hre môžete naraziť na Wild symboly, ktoré tradične nahradzujú ostatné znaky, ale taktiež fungujú ako multiplikátor výhry. Taktiež sa môžete stretnúť so Scatter symbolmi, ktoré vám dajú voľné otočenia a tiež fungujú ako multiplikátor výhry. Platí, že čím viac voľných otočení získate, tým nižší bude multiplikátor a naopak.

Okrem tradičných Wild a Scatter symbolov hra ponúka aj bonusové kolá The Wheel of Fortune, vďaka ktorým môžete vyhrať lokálne alebo progresívne jackpoty.

Mega Moolah

Ďalší nesmierne populárny mobilný automat s 5 valcami a 25 výhernými líniami. Najväčším ťahákom hry Mega Moolah sú hneď 4 progresívne jackpoty Mini, Minor, Major a Mega. Jackpoty sa v hre objavujú náhodne, v závislosti na výške vašich stávok. Hlavne High rollerov poteší fakt, že čím vyššiu stávku vsadíte, tým vyššie sú vaše šance na výhru jackpotu.

Okrem šance na jackpot Mega Moolah obsahuje hra aj in-game bonusy v podobe Wild symbolov, ktoré fungujú ako substitút za ostatné hracie znaky, a Scatter symboly, ktoré aktivujú voľné otočenia a strojnásobujú výhru. Nedostatok herných bonusov Mega Moolah vynahradzuje vysokou návratnosťou (96 %) a predovšetkým prepracovanou grafikou a celkovo užívateľsky príjemným vzhľadom.

Starburst

Mobilný automat Starburst slot je jednoduchý a prevláda v ňom forma nad obsahom. Obsahuje 5 valcov s 10 výhernými líniami a návratnosťou 96,1 %. Medzi jeho hlavné prednosti patrí predovšetkým veľmi podarená vizuálna stránka s mnohými zaujímavými animáciami a peknou grafikou. Vďaka jednoduchým prvkom a malému počtu bonusov je hra Starburst prehľadná a jednoducho sa hrá.

Starburst ponúka iba jeden bonusový prvok, ktorým je Starburst Wild symbol. Ten nahradzuje všetky ostatné znaky a navyše spúšťa re-spin. Maximálny počet re-spinov je 3. Nedostatok bonusov nahradzuje fakt, že Starburst vypláca výhry z oboch strán (aj z pravej aj z ľavej strany), vďaka čomu sa šanca na výhru rapídne zvyšuje.

Jackpot 6000

Tento klasický automat s 3 valcami a 5 výhernými líniami vás zoberie späť do starých dobrých časov originálnych ovocných automatov s jokermi, hviezdami a zvoncami. Zo začiatku môže hra vyzerať jednoducho, no prekvapí vás rada bonusových prvkov, ktoré vás prilepia k obrazovke mobilu na dlhé hodiny.

Vďaka dvom hlavným výplatám a mnohým ďalším bonusom vám Jackpot 6000 zaručene pripraví mnoho šťastných chvíľ. Môžete napríklad zdvojnásobiť vašu výhru, pokiaľ uhádnete, ktorá strana mince padne. Za zmienku rozhodne stojí herný mód Supermeter, ktorý sa aktivuje po každom výhernom otočení.

Neon Staxx

Jedna z najnovších hier od giganta NetEnt, ktorá vás určite nesklame. Neon Staxx je automat, ktorý bol vydaný iba v júni 2015 a ponúka cestu späť do 80. rokov. Ide o veľmi rýchlu hru s unikátnou neónovou grafikou a nezameniteľným hudobným sprievodom.

Okrem neprekonateľnej audiovizuálnej stránky ponúka Neon Staxx 40 výherných línií a house edge iba 3,01 %. Užiť si môžete bonusy v podobe klasických Wild symbolov a Scatter symbolov, vďaka ktorým získate voľné otočenia. Hra tiež ponúka skvelý The Super Staxx herný prvok.

Na akých zariadeniach si zahráte automaty zdarma

V zásade už nezáleží na tom, aký mobilný telefón alebo tablet vlastníte. Online kasíne už ponúkajú hry prispôsobené na všetky typy zariadení. Zrejme najviac mobilných hier si zahráte na mobilnej platforme Android. Množstvo hier si ale bez problémov nainštalujete na iPhone, iPad, iTouch, Android tablety či telefóny Blackberry. Aj Nokia má vlastnú sériu online automatov na mobilný telefón.

Najnovšou technológiou, ktorá je použiteľná na hranie online hazardných hier na telefónoch či tabletoch, je HTML5. Týmto spôsobom sa pomaly ale isto nahradia staré flash hry. Najväčšou výhodou je, že nezáleží na tom, aké zariadenie používate. Na všetkých, ktoré HTML5 podporujú, sa vám hry spustia v rovnakej kvalite.

Pripomienky (0)
Pridať komentár

Ak chcete pridať komentár, musíte byť prihlásení