Prihláste sa cez svoj facebookový účet
Ruletové „koleso“, ak je to preň ten správny názov, v sebe toho skrýva viac, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Je podobné bojovému poľu počas vojny a jeho znalosti sú kľúčovým prvkom k víťazstvu. Preto sme sa rozhodli tento článok venovať jeho analýze. Dozviete sa, aké sú hlavné rozdiely medzi americkou a európskou ruletou a prečo sú čísla na rulete rozložené práve tak, ako sú.
Prvý cylinder rulety bol predstavený počiatkom 17. storočia. Teórií o jeho vzniku existuje viacero, no jedná z nich tvrdí, že jeho vynálezcom bol svetoznámy francúzsky fyzik Blaise Pascal, ktorý je známy vďaka Pascalovmu zákonu a bola na jeho počesť pomenovaná jednotka tlaku – Pascal. Iné teórie tvrdia, že ruleta vznikla z podobnej čínskej hry, ktorú upravili francúzski mnísi. Tak či tak je jasné, že miestom pôvodu dnes najznámejšej kasínovej hry je Francúzsko. Ruleta sa začala po prvý krát hrávať práve vo Francúzsku, a to v polovici 18. storočia. Dodnes sa hráva takmer v nezmenenej podobe, pričom rozlišujeme medzi americkou a francúzskou ruletou.
Pravidlá rulety ponúkajú širokú škálu možností a techník stávkovania. Ruleta sa hrá pri stole pre ruletu s ruletovým kolesom a guličkou - zjednodušene povedané - Vašou úlohou je staviť na číslo alebo farbu políčka na ktorom sa gulička zastaví. Minimálna a maximálna výška stávky sa môžu líšiť, takže si ich skontrolujte vo svojom internetovom kasíne. Výška výhry závisí na typu Vašej stávky, pričom existuje mnoho rôznych možností. Môžete napríklad staviť na párne alebo nepárne čísla, na červenú alebo čiernu farbu (alebo na zelenú "nulu"), na skupiny čísel alebo aj na stĺpce a riadky.
Pretože sa v rulete dá stavovať tak, že pokryjete ľubovoľný počet ruletového plátna, existujú taktiež tzv. „call bets“, teda také vzorové stávky, ktoré nahlásite dealerovi a on ich vsadí za vás. Medzi tie najznámejšie patria francúzske stávky, ktoré môžete vidieť na obrázku.
Táto stávka pokrýva čísla nachádzajúce sa v bezprostrednej blízkosti nulového poľa. Pokrýva čísla 12, 35, 3, 26, 0, 32 a 15. Na pokrytie týchto čísel sú potrebné minimálne 4 žetóny.
Stávka susedia nuly pokrýva širšiu oblasť v okolí nuly, konkrétne čísla 22, 18, 29, 7, 28, 12, 35, 3, 26, 0, 32, 15, 19, 4, 21, 2 a 25. V tomto prípade budete potrebovať aspoň 9 žetónov.
Táto stávka pokrýva čísla 17, 34, 6, 1, 20, 14, 31 a 9. Budete potrebovať aspoň 5 žetónov.
Pokryté čísla sú 33, 16, 24, 5, 10, 23, 8, 30, 11, 36, 13 a 27. Minimálna stávka je 6 žetónov.
Americká ruleta má stávku nazývanú Five Number Bet (stávka piatich čísel). Ako už jej názov napovedá, pokrýva 5 čísel a to prvých 5 čísel rulety (0, 00, 1, 2, 3). Táto stávka sa stala veľmi populárna, aj napriek tomu, že má vysokú house edge. Hráč by ju teda mal vsádzať naozaj len zriedka a len keď cíti, že bude mať šťastie.
Potom tu máme ďalšiu vzorovú stávku, ktorá sa nazýva 1st and 3rd column strategy (stratégia 1. a 3. Stĺpca). Ak vyhráte, nezískate síce veľa, ale zato je to celkom istá stávka, pretože pokryjete všetky čísla na rulete okrem 5.
Vsádza sa nasledujúcim spôsobom:
Tato stávka teda nepokrýva 0 (na americkej rulete aj 00) a 4 červené čísla uprostred druhého stĺpca.
V americkej aj európskej rulete sú číselné hodnoty poskladané úplne inak, ako v klasickom poradí. Aby to bolo jednoduchšie, rozloženie čísel je pre oba typy rulety rozdielne. Práve toto je jedno z tajomstiev rulety. Rozostavenie kolesa nie je ani zďaleka dielom náhody, ale dopodrobna premysleným činom za účelom dosiahnutia niekoľkých cieľov:
Ak chcete pridať komentár, musíte byť prihlásení