AnyGamble

2/8
Časť
2. 6. 2017

Ako vložiť a vybrať z kasína peniaze

author Peter Sommer

Na rozdiel od kamenných kasín, kam peniaze jednoducho prinesiete v peňaženke, do online kasín musíte finančné prostriedky zaslať elektronicky na váš účet. V zásade existuje hneď niekoľko možností, ako to urobiť. V tomto článku sa podrobne pozrieme ako na to.

V zásade sa dá povedať, že do kasína môžete vložiť peniaze niekoľkými spôsobmi:

Bankový prevod

Tento spôsob prevodu pravdepodobne nie je potrebné príliš predstavovať. Mnohé z nami odporúčaných online kasín totiž disponujú slovenským účtom. Prevod je vďaka tomu relatívne rýchly a predovšetkým lacný. V tomto článku si preto skôr predstavíme ako previesť peniaze do kasína pomocou zahraničného platobného styku. V prípade, že online kasíno má vedený účet na EUR, tak svoje peniaze prevedie klasicky na daný účet.

Horšia situácia nastáva, keď kasíno má účet, poprípadne účty zriadené len v zahraničí. V takomto prípade musíte použiť zahraničný bankový styk.

Aké informácie sú potrebné pre tento druh prevodu?

 • IBAN (číslo vášho účtu v medzinárodnom tvare)
 • SWIFT kód či BIC kód
 • Presné informácie o banke, kam peniaze posielate
 • Ďalšie základné údaje (názov firmy príjamcu, adresa, atď.)

Bankový prevod nám neostáva nič iné len nedoporučiť. Hlavný dôvod spočíta jak v zdĺhavom vklade (cca 3 dni), tak vo vysokých poplatkoch, ktoré sú vo väčšine bánk nastavené na hodnotu okolo X EUR. Ďalšou nevýhodou je, že drvivá väčšina onlie kasín má len zahraničné účty a len malé percento bánk umožňuje previesť transakciu priamo cez Internet Banking a museli by ste si naplánovať cestu do vašej banky, čo môže byť nepohodlné.

Debetná/kreditná karta

Platobnú kartu dnes vlastní už takmer každý a pokiaľ ju vlastníte, tak není ani najmenší problém ju používať. Ide totiž o veľmi ľahký a predovšetkým lacný spôsob ako do online kasína vložiť peniaze.

Používanie platobnej karty ako prostriedku k vkladu či výberu peňazí je naozaj jednoduché.

Pri každom vklade stačí vyplniť tieto informácie 

 • Osobné údaje vlastníka karty (meno, priezvisko, adresa, atď.)
 • Číslo karty (16-miestne číslo)
 • CVV2/CVC2 kód (3-miestne číslo uvedené na zadnej strane platobnej karty)
 • Dátum vypršania platnosti karty (Expiration Date)

Prevod je uskutočnený ihneď a bez poplatkov. Pri výbere už stačí väčšinou zadať len požadovanú čiastku (doba trvania výberu sa pohybuje okolo 5 prac. dní).

Aký typ platobnej karty budem potrebovať?

Jednoznačne najlepšou voľbou pri výbere platobnej karty určenej pre vklady či výbery nielen z internetových kasín je embosovaná VISA Classic - všetky transakcie by mali prebiehať bez akýchkoľvek problémov. Ale pozor! Z pravidla ide využiť len embosované (reliéfne) alebo internetové karty, ktoré nemajú internetové transakcie bankou zakázané. Taktiež nedoporučujeme platobné karty MasterCard, u ktorách nie je umožnené posielať peniaze späť a budete nútený pri výbere použiť inú transakčnú metódu.

Bezpečnosť platobných kariet

Ak posielate peniaze do prestížnych a overených online kasín (čo je dnes drvivá väčšina), tak nie je dôvod sa obávať nejakého zneužitia vašej platobnej karty či niečoho podobného. Pozn. všetky uvedené kasína na našej webovej stránke sú 100% bezpečné.

MoneyBookers / Skrill

Moneybookers, nebo nyní Skrill, je elektronická peňaženka, ktorá je jednou z najväčších na celom svete. Ich úlohou je ľahko a rýchlo prevádzať rôzne peňažné transakcie. Medzi jej veľké výhody patrí to, že bola vytvorená česká mutácia oficiálnych stránok. Vďaka prítomnosti bankového konta v UniCredit Bank je taktiež veľmi jednoduchou záležitosťou vkladať či vyberať peniaze.

Registrácia

Malo by sa vám otvoriť nové okno so stránkami Skrill. Pokračujte kliknutím na "Zaregistrovať sa" (v prípade, že máte stránky zobrazené anglicky, odporúčame zvoliť češtinu).

Následne postupujte podľa daných inštrukcií. Registráciu tvoria tri kroky:

 1. Typ účtu - zvoľte si typ účtu (vo väčšine prípadov pôjde o "Osobní účet"). Ak budete chcieť Skrill využívať napr. k plateniu v kamenných obchodoch či vyberaž z bankomatu, odporúčame zaškrtnúť možnosť na žiadosť platobnej karty.
 2. Vyplnenie registračného formulára - yplňujú sa informácie ako Vaše meno, priezvisko, adresa atď. Podľa klasických postupov.
 3. Navýšenie limitov či vklad - posledný krok Vám ponúkne možnosť verifikácie Vašej totožnosti za účelom zvýšenia limitov a taktiež prvé vloženie peňazí na účet.

Po úspešnej registrácii kliknite na sekciu Profil (nachádza sa v ľavom menu). Potom zvolíte "Přidejte"v zozname bankových účtov a zadajte údaje o svojom bankovom účte (POZOR: Musí sa skutočne jednať o Váš účet, peniaze Vám na Skrill účet nemôže poslať niekto iný). Teraz sú na účte dva políčka, prvé políčko pred pomlčkou je predčíslie a používa sa skôr pri sporiacich účtoch, pri bežných účtoch nie je, preto tam zadajte 0 a do druhého políčka zadajte číslo vášho pčtu. Potom kliknite na "Přidat".

Vklad peňazí

Platobnou kartou - poplatok 1.9% z prevedenej čiastky (ihneď)

 • Kliknite na sekciu Můj účet -> Profil, tak pridajte credit/debit card. Tu vyplňte informácie o Vašej kreditnej karte (meno, priezvisko, číslo a typ karty, dátum expirácie platnosti a CVV2/CVC2 kód). Tiež zaškrtnite "I herewith declare, that I am the owner …"
 • Teraz prekontrolujte vo Vašej banke výpis z vašej platobnej karty. Mala by Vám na ňu dojsť čiasta v rozmedzí 1,01 - 2,99EUR. Po zistení tejto čiastky otvorte záložku Manage credit/debitcards a zvoľte Verify - do políčka Verification amount napíšte túto čiastku, čím by mala byť Vaša karta potvrdená.
 • Po úspešnom potvrdení vašej karty už môžete bez akýchkoľvek problémov prevádzať peniaze. Pri vklade pomocou platobnej karty vám MB peniaze pripíše ihneď na váš MB účet.

Bankovým prevodom - bez poplatkov (cca 3 dni)

 • V Skrill kliknite na sekciu Upload funds. Zvoľte bank transfer a zobrazia sa Vám údaje potrebné pre prevod peňazí - tieto údaje sú pre Váš rovnaké - trvalé. Zobrazí sa Vám číslo účtu na ktorý budete prevádzať peniaze (č. účtu pre SR - HVB Slovakia - 0142 801 4002 / 8080). Vaše ID uvádzajte ako variabilný symbol, poprípade ak chcete mať väčšiu istotu môžete uviesť e-mail ako správu pre príjemcu. Poplatok za vklad na moneybookers nie je žiadny.
 • Ak vám dorazia peniaze na Skrill (3-7 dní), budete okamžite upozornený

Výber peňazí

Bankovým prevodom na Váš účet - poplatok je 1,8EUR (2-5 dní)

Akonáhle budete mať peniaze na Skrill, održíte informáčný e-mail. Potom sa zalogujte na Skrill a zvoľte sekciu Withdraw funds. Zvolíte účet (pokiaľ ich máte viac) na ktorý chcete peniaze poslať a čiastku. Poplatok za prevod z Skill na Váš bankový účet je 1,8EUR.

Platobnou kartou - poplatok je 1,8EUR

Opäť stačí vyplniť len CVV2/CVC2 kód a množstvo, ktoré si prajete vybrať.

Paypal

Službu PayPal asi nie je potrebné príliš predstavovať. Ide o najväčšiu elektronickú peňaženku na svete s viac než 160 miliónmi účtov. Online kasínam bola táto služba po dlhú dobu odopieraná, viac-menej PayPal nakoniec povolilo využívanie tejto služby pre vklad do virtuálnych kasín hráčom, ktorý nepochádzajú z USA či Kanady.

Registrácia

Ak sa nachádzate na hlavnej stránke služby, kliknite na tlačítko "Sign up", ktoré je umiestnené v ľavej časti webovej stránky. Na výber máte z niekoľkých účtov (personal, premier a business). V prípade, že ste klasický hráč, zvoľte "Personal". Ďalej tak budete upomenutý k vyplneniu krátkeho registračného formulára, ktorý sa nejak nevymyká zaritým štandardom. K úspešnému dokončeniu registrácie potom len stačí vyplniť bezpoečnostné otázky a potvrdiť podmienky používania účtu.

Prepojenie platobnej karty s PayPal účtom

Po odoslaní registračného formulára je zobrazený formulár pre pridanie platobnej karty k PayPal účtu (karty Visa Classic, Mastercard, prípadne American Express). karty musia byť tzv. embosované (musia mať reliéfne písmo) a samozrejme musia mať povolené transakcie v prostredí intrnetu.

Po zadaní typu karty, čísla karty, dátumu expirácie a verifikačného kódu z druhej strany karty (posledné tri číslice) odošleme tieto údaje pomocou tlačítka "Add Card". Následne máte na PayPal účte registrovanú neoverenú platobnú kartu.

Pre overenie platnosti a pravosti vašej platobnej karty je vám z nej strhnutá čiastka 1,5EUR, ktorá je vám následne pripísaná na PayPal účet pri prevedení prvej platby. Overenie platobnej karty dokončíte až keď vám poštou (alebo inak) príde od banky výpis transakcii platobnou kartou. V niektorých bankách môžete zistiť stav blokácie platieb priamo cez internetbanking (napr. eBanka). Nájdete tam aj platbu na PayPal vo výške 1,5EUR. V tejto transakcii v jej popise nájdete 4-miesty kód, ktorý slúži na dokončenie registrácie na PayPal. Prihláste sa na svoj PayPal účet a pri tejto platobnej karte zadáte tento kód a tým jej aktiváciu dokončíte. Od tejto chvíle máte svoj účet aktívny a môžete ho používať na platenie na internete.

Vklad peňazí

Bankovým prevodom - bez poplatkov (2-5 prac. dní)

 • V záložke "My Account" zvoľte "Top Up". Na tejto stránke máte kompletné informácie kam poslať peniaze zo svojho účtu. Číslo slovenského PayPal účtu je81880926/2700 a rovnako ako MoneyBookers má PayPal vedený účet v UniCredit Bank.
 • Ďalej je potrebná pri prevode do kolonky "správa pre príjemcu" uviesť unikátny kód, ktorý je na stránke Top Up uvedený ako "Transfer ID".
 • Dôležitou informáciou je taktiež to, že peniaze musia byť odoslané z účtu, ktorý je vedený na Vaše meno!
 • O úspešnom vklade budete informovaný e-mailom

Platobnou kartou - bez poplatkov (ihneď)

 • Vložiť peniaze do virtuálneho kasína je možné vložiť podstatne ľahším spôsobom a to priamo v danom kasíne. Proces vkladu prebieha rovnako jednoducho ako napr. pri platbe v hociktorom online obchode či aukčnej sieni eBay.
 • Je nutné mať PayPal účet prepojený s Vašou debetnou/kreditnou kartou

Výber peňazí

Bankovým prevodom - bez poplatkov (2-3 prac. dni)

 • Jedinou možnosťou ako peniaze z PayPal dostať na Váš účet je bankový prevod. V záložke "My Account" vyberte "Withdraw". Potom kliknite na "Withdraw funds to your bank account". V prípade, že ste peniaze vkladali pomocou domestikovaného prevodu, budú informácie o vašom bankovom účte už vyplnené.
 • V opačnom prípade zvoľte "Add Bank Account", kde vyplníte dodatočný formulár o tom, kam chcete peniaze zaslať
 • Pre výber vyplňte čiastku (amount) a pokračujte tlačítkom "Continue", kde celú transakciu potvrdíte
 • Minimálny výber činí 10EUR

Neteller

Firma Neteller je jednou z ďalších internetových peňaženiek so sídlom v Londýne, Veľkej Británii. Bola založená v roku 1999 a v súčasnosti má viac než 1,5 mil. zákazníkov. Spoločne s Moneybookers patrí k tým najväčším na svete.

Registrácia

Po otvorení nového okna kliknite na "Join Now", kde Vás čaká v troch krokoch jednoduchý registračný formulár.

Týmto je Vaše konto vytvorené, na e-mail Vám prídu informácie o Vašom Account ID a Secure ID, ktoré je potrebné k prihláseniu a neskorším transakciám.

Overenie účtu v Neteller. Prečo?

Neteller veľmi dbá na bezpečnosť svojich klientov, a preto následne po registrácii vyžaduje po svojich zákazníkoch overenie identity. To sa vykonáva buď telefonicky alebo pomocou zaslania tzv. "utility bill".

Pri telefonického overenia máte viac-menej dve možnosti. Buď zavoláte vy a to na číslo +XXXXXXXXXX alebo môžete poprosiť o zákaznícku podporu, aby zavolala ona Vám. Je možné si vyžiadať aj prekladateľa, aj keď z vlastnej skúsenosti vieme, že aj menej zdatní ľudia v angličtine tento rozhovor bez problémov zvládnu.

Pri "utility bill" je nutné poslať nejakú faktúru (za telefón, elektrinu, nájom, atď.) na e-mailovú podporu Netelleru. Práve preto pri registrácii neodporúčame uvádzať nepravé údaje. Neteller si veľmi zakladá na tom, aby sa nevytvárali fiktívne účty.

Aké sú výhody Premier účtu?

 1. Získate možnosť vyberať svoje peniaze pomocou bankového prevodu.
 2. Váš účet v Netelleri bude vylepšený na tzv. Premier Account (získate tým vyššie limity a hlavne možnosť vlastniť Net+kartu).
 3. Budete môcť prevdzať peniaze medzi jednotlivými Neteller účtami.

Pre základné používanie a posielanie peňazí do kasín to stačí, lepšie je však nechať si vylepšiť Váš účet na tzv. Premier Account.

Kliknite na "Verify Bank Account" (pri overení budete musieť poznať IBAN vášho účtu).

Samotné overenie Vášho bankového účtu sa skladá zo štyroch krokov. Neteller Vám počas 2-5 prac. dní na Váš bankový účet pošle malú čiastku peňazí. Vy z Vášho bankového výpisu zistíte o akú čiastku sa jedná a následne ju zašlete na Neteller, čím bude celé overenie hotové.

Ako získať a používať Net+ kartu?

Ak bude vereifikácia vášho bankového účtu úspešná je možné požiadať Neteller o ich kartu, ktorá vám bude zaslaná približne do 3 týždňov od požiadavky. Karta k vám dorazí pomocou klasickej pošty a PIN Vám zašlu prostredníctvom e-mailu.

Kartu je možné využívať v bankomatoch, ktoré podporujú siete Cirrus a Maestro, tzn. že v drvivej väčšine bankomatov budete môcť túto kartu používať. Rovnako tak je možné kartou platiť pomocou platobných terminálov.

Vklad peňazí

Bankovým prevodom - žiadny (medzinárodný bankový prevod X EUR)

 • Kliknite na Deposit -> International Bank Transfers. Akonáhle sa dostanete k formuláru a vyplníte ho, Neteller Vám podá informácie o tom, kam máte peniaze previesť. Pre úplnosť pošlite e-mail na túto adresu bankwires@neteller.com a v ňom uveďte informáciu o tom, koľko ste previedli a vaše Neteller ID.
 • Převod trvá do 3 prac. dnů (většinou 1 - 2 dny)

Platobnou kartou - 1.75% z prevedenej čiastky

 • Zvoľte Deposit -> Credit Card. Ďalej tak vyplňte informácie o Vašej platobnej karte (číslo karty, dátum expirácie, CVV2/CVC2 kód a taktiež požadovanú čiastku prevodu).
 • Prevod bude uskutočnený ihneď.

Akonáhle bude akýmkoľvek spôsobom prevedený vklad, zavolá Vám pracovník tejto internetovej peňaženky a z bezpečnostných dôvodov sa Vás spýta na Vašu e-mailovú adresu a Váš dátum narodenia (komunikácia prebieha v angličtine).

Výber peňazí

Bankovým prevodom - poplatok je 7,5EUR (2-5 prac. dní)

 • Zvoľte Withdrawal. Stačí ak vyplníte informáciu o tom, koľko si prajete previesť.
 • Minimálna čiastka je stanovená na 20EUR

Šekom - poplatok je 7,5EUR (minimálne 2 dni)

 • Na Vašu adresu príde šek s požadovanou čiastkou.
 • Najmenší možný výber je 20EUR.

Net+ - poplatok činí 4EUR + konverzný poplatok (ihneď)

 •  Neteller taktiež ponúka výber pomocou špeciálnej platobnej karty, kde môžete vybrať priamo z bankomatu po celom svete.
 • O kartu je nutné požiadať.
Pripomienky (0)
Pridať komentár

Ak chcete pridať komentár, musíte byť prihlásení