AnyGamble

3/8
Časť
2. 6. 2017

Bezpečnosť a regulérnosť internetových kasín

author Peter Sommer

Častá otázka v spojitosti s online kasínami je otázka vzťahujúca sa na bezpečnosť, dôveryhodnosť prípadne regulérnosť jednotlivých hier. Bolo by naivné si domýšľať, že internetové kasína nemusia čeliť nástrahám dnešného internetu. Na svojich serveroch totiž uchovávajú veľmi cenné informácie, ktoré sú lákadlom pre nejedného hackera či inú organizovanú skupinu.

Jedným zo základných prvkov, ktoré využívajú nielen virtuálne kasína ale viac-menej všetky inštitúcie vrátane bánk, elektronických peňaženiek a ďalších subjektov, ktoré na svojich serveroch uchovávajú citlivé dáta, je šifrovanie kumunikácie medzi kasínom a Vašim počítačom.

Online kasína samozrejme neberú bezpečnosť na ľahkú váhu, a preto využívajú 256-bitové šifrovanie, ktoré zaručuje dostatočne vysokú úroveň bezpečnosti pri prevode peňazí a iných citlivých procedúrach. Aby sa zaistila regulérnosť hier, kasína používajú certifikované generátory náhodných čísel RNG (Random Number Generator), ktoré zabraňujú akejkoľvek manipulácii zo strany hráča alebo aj samotného kasína.

Vo vzťahu k zákazníkom sa taktiež objavujú nové služby a postupy, ktoré majú za úlohu chrániť hráča samotného. Tými sú napríklad SGS (Safe Gaming System) alebo overenie veku. Safe Gaming System stavia na princípe obmedzeného dotovania účtu v kasíne a obmedzenú dobu hrania, kedy si hráč dopredu nastaví svoje maximálne limity pre čas, ale aj pre peniaze. Systém má samozrejme za úlohu obmedziť ako nadmerné hranie, tak aj možnosť, že si hráč pod návalom emócií nahrajte ďalšie peniaze, ktoré by prehral. V kľude človek uvažuje racionálne a je obvykle schopný svoje jednanie kontrolovať, lenže pri emočne bolestivej finančnej strate tento logický úsudok stráca. Druhým postupom zlepšujúcim regulérnosť kasín je overovanie veku pomocou telefónneho čísla, na ktoré obdrží hráč aktivačný kód. Služba je implementovaná do webu kasína, takže po zadaní kódi si systém overí vek hráča na ktorého je číslo registrované.

Celkovo sa dá povedať, že online kasína sú bezpečné čo je dané dvoma spôsobmi. Extrémnou konkurenciou, ktorá v tomto odvetví panuje a reguláciou zo strany štátu. Aj napriek tomu by mal človek vyberať kasína a hry z rozumom. Zoznámiť sa dopredu poriadne s podmienkami a pravidlami hier. Zistiť si aká je napríklad matematická pravdepodobnosť výhier. Dobre si rozložiť svoj rozpočet na hranie. Nikdy nehrať s peniazmi, ktoré nutne potrebujem alebo pri ktorých je stráta príliš bolestivá. Vytvoriť si a dodržiavať vlastný systém pravidiel, ako často a s akými stávkami hrať atď.

Niekoľko tipov pre výber kasína a hranie

 • Nájdite si informácie
  Pomôžu Vám recenzie a komentáre iných hráčov. Zistite si čo o kasíne hovoria ostatní. Pomerne ľahkou cestou je zadať kasíno do Googlu a overiť si jeho ranking, ktorý veľa napovie. Môžete taktiež skúsiť zadať "meno kasína" spolu s frázou "problémy s platením" alebo obdobný variant a pozrieť sa, čo Vám Google v tejto súvislosti nájde.
 • Prvýkrát vložte menšiu čiastku
  Je možné, že pokiaľ vložíte menšiu čiastku prídete o časť vstupného bonusu, kde napríklad kasíno ponúka až 100% pri prvom vklade 500USD. Na druhú stranu sú loajálni hráči v dlhodobom horizonte, tak ako odmeňovanie bonusmi a malými obnosmi voľných prostriedkov na hranie.
 • Zoznámte sa dobre s podmienkami výberu
  Potom, čo ste si zistili informácie a rozhodli sa nahrať menší obnos peňazí sa ešte pozrite na podmienky výberu peňažných prostriedkov. Väčšina problémov v online kasínach príde práve vtedy, keď sa klient snaží vybrať svoje peniaze. Niektoré kasína môžu prísť s nefér podmienkami, ktoré musí klient pred výberom splniť.
 • Pokiaľ dojde k problému, buďte slušný
  Slušnosť sa z pravidla vypláca v akomkoľvek kontakte a je možné, že aj keď máte problém nemusel Vás nikto zámerne poškodiť. Určite si stojte za svojimi argumentami, pokiaľ poznáte podmienky a pravidlá, hrubé osočovanie väčšinou nikam nevedie. Pokiaľ ste obzvlásť podozrievavý, môžete taktiež skúsiť kontaktovať kasíno e-mailom ešte predtým než začnete hrať. Pokiaľ dostanete odpoveď, máte potvrdené, že kasíno s klientami riadne komunikuje.
Pripomienky (0)
Pridať komentár

Ak chcete pridať komentár, musíte byť prihlásení